Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti hogyan kezelnétek ezt a...

Ti hogyan kezelnétek ezt a helyzetet a szüleitekkel?

Figyelt kérdés

Az apámról van szó. Állandóan egy témája van: a pénz, a pénz a pénz. 26 éves vagyok, és mérnök a végzettségem. Már kiskoromtól kezdve nagy elvárásokat támasztott velem kapcsolatban, illetve mindig teljesítménykényszer alá voltam helyezve. Mindig ötös kellett kapjak stb.


Az a helyzet, hogy besokalltam, kiégtem. Egy nagy multi cégnél dolgoztam, elég jó fizetésért, viszont olyan munkát végeztem amit utáltam, egy manageri pozícióban. Felmondtam, mert fejlesztő mérnök szeretnék lenni, tényleg műszaki dolgokkal foglalkozni, és átmegyek egy kisebb céghez, kb 15% kevesebb fizetésért. És teljesen kiakadt. Most karácsonykor végig azt kell hallgassam, hogy nekem ennyi idősen "luxus azt nézni, hogyan érzem magam, a magasabb fizetés számít" illetve "biztos azért vagyok ilyen felelőtlen, mert nem tapasztaltam meg, milyen az amikor nincs pénz".


Egyébként is elég erős szorongás és depresszió alakult ki nálam az elmúlt időszakban, ami teljesen padlóra küldött, de ez még külön nem hiányzott. Nem érti meg, hogy most fele annyira sem vagyok boldog, mint amikor egyetemistaként tizedennyi pénzből éltem, de szabad votam. Engem nem érdekel a menő autó, a márkás ruhák, a drága órák, hányok ettől a világtól, hogy bele vagyo hajszolva ebbe a mókuskerékbe, hogy minden év végén a fizetésemelésért teperjek hányok. És az ember akinek támogatnia kéne, még belémrúg izomból, hogy de igenis takarodj vissza a szánalmas szaros munkádhoz és élj le egy életet úgy hogy csak repülnek a napok, és minden reggel úgy ébredsz, hogy bárcsak más ember lennél.


Veszekedni sem akarok, mert azért ettől függetlenül szeretem apámat, de nem tudom ezt egyszerűen kezelni/elviselni tovább.



#fizetés #munka #pénz #teljesíténykényszer
2019. dec. 27. 17:50
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Gondolom, nem apádnál élsz - egyszerüen nem foglalkozol vele, nem látogatod, nem beszélsz vele telefonon, hanem éled a saját életedet, anélkül, hogy ebbe apádat beleavatnád.

Eleve nem értem, miért kell vele közölni, mennyi a fizetésed, ehhez ugyanis semmi köze. (Kivéve, ha nála laksz és a költségekbe nem szállsz bele megfelelö mértékben - de akkor ezt kell sürgösen megváltoztatni!)

2019. dec. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem nála élek, és teljesen önellátó vagyok, egy fillért nem kérek otthonról.


Azért van beavatva, mert állandóan kérdezi.

2019. dec. 27. 18:04
 3/10 anonim ***** válasza:

" Nem érti meg, hogy most fele annyira sem vagyok boldog, mint amikor egyetemistaként tizedennyi pénzből éltem, de szabad votam. Engem nem érdekel a menő autó, a márkás ruhák, a drága órák, hányok ettől a világtól, hogy bele vagyo hajszolva ebbe a mókuskerékbe, hogy minden év végén a fizetésemelésért teperjek hányok. "


Ez ADDIG magánügyed, amíg az életedet, megélhetésedet, lakhatásodat a mostani keresetedböl meg tudod oldani.

HA így van, akkor csökkented vagy megszünteted átmenetileg a kapcsolatot és nem fog senki lehúzni.

DE HA részben apád tart el - nem világos ugyanis, MIT értesz támogatás alatt - akkor valahol érthetö, ha nem akar egy felnött embert azért eltartani, mert neki SZABADSÁG kell.

(Mellesleg kérdés, hogy mennyi a mostani vagy korábbi fizetésed, mert ennek azért VAN jelentösége a helyzet megítélésében)


Szóval elöször magaddal tisztázd, hogy hogyan oldod meg a független életet, utána minimalizálod a kapcsolatot, amíg meg nem nyugszik a helyzet.

2019. dec. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Azért van beavatva, mert állandóan kérdezi."


NE haragudj, de én ilyen esetben egyszerüen megmondom, hogy ez nem tartozik rá, ez a te magánügyed.

2019. dec. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves #3. Jelenleg nem függök a szüleimtől semennyire. Sőt ami azt illeti 18 éves korom óta nem függök tőlük.


A br 750 ezer forint után váltok br 650 ezer forintos fizetésre.

2019. dec. 27. 18:07
 6/10 gublug ***** válasza:

Ecsanyadnak szolj, hogy nem mesz tobbet latogatoba. A fatert meg tiltsd le telefonon, neten, stb.

A kovetkezo keppen fog reagalni, 3 fazisa van:

Tagadas - o nem tehet semmirol

Duh - halatlan es tiszteletlen vagy

Belenyugvas - elfogadja a helyzetet


Mivel ilyen borzaszto apad van lehet csak a halala elott fog megnyugodni es megkerni h latogasd meg.


Nekem is most tavasszal lett a t***m tele apammal. O is ilyen. Hiaba beszelnek vele, ugysem erti, olyan anyagias.

Hat akkor letiltom a pi***ba es mergelodjon magadban.

2019. dec. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezt olvasva te egy rohadt jó fej ember vagy. Ha mindenki ilyen lenne sokkal szebb világban élnenk. Apád pedig szanalmas és sekélyes. Teljesen mindegy mit fogsz csinalni úgysem lesz neki jó. Szerintem neki nem boldog az elete és a szülők gyakran nem viselik el a gyerekük túlnő rajtuk ami neked egyértelműen sikerült. Tök jó hogy munkat váltottál! :) az egyetlen gond hogy le kéne válni apuról. Nem kéne hogy az ő velemenye határozza meg az életed a hangulatod. Szörnyű mikor felnőttként is a szüleinek akar megfelelni valaki sőt sokan még haláluk után is ami lehetetlen. Ne foglalkozz apáddal. Érteket képviselsz aki építeni akar....nem a pénzt hakszolni. Szerintem rohadt jó arc vagy. Apád meg egy se@@fej már bocsi. Ha akarod vele tartani a kapcsolatot egyik füleden be masikon ki. Ha még vele élsz akkor ideje költözni ;) szurkolok. Én is a te cipődben járok és 3 diplomával a munkám a hobbim bérminiumért :) de megvan mindenem és nem szorulok másra. A szüleim valami kiskosztümös állásban akarnak látni kávét főzve és érteket nem teremtve. Ez az ő problémájuk nem az enyém. :) szurkolok.
2019. dec. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

650et keresel és apádnak problémai vannak? :D apadnak nem a fizetéseddel meg veled vannak problémai hanem önmagával. Valószínű egesz eletében kínleservvel járt dolgozni. Akkor te hogy mered jól érezni magad munka közben? Láss már át rajta. Nem látod hogy eléri amit akar? Rosszul érzed magad. Nem kéne hagyni. Ez a kritika nem rólad szól hanem róla. Az ő életéről. A kérdés hogy tudnál megfelelni neki? Azt sajnos sehogy

Felnőttél most már önmagadnak kell. Ennyi keresettel meg ilyen hozzáállással és értékrenddel normális szülő rohadtul büszke lenne rád!

2019. dec. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Mr.Bab válasza:
Apukám ,ha nekem ennyi lenne a bruttó akkor leszarnám mit mondanak a szüleim.:) Amúgy nem akarlak megsérteni sehogyan sem de az apád egy barom. Biztos vagyok benne a kollégái is ilyen állásponton vannak. Másrészt semmi köze a jövedelmedhez ha független vagy. Helyedben megmondanám ,hogy figyelj apu más embert fele ennyi pénzért dolgozik . Nekem nem a lové fontos hanem az ,hogy jól érezzem magam a munkahelyen. Ha meg jön azzal ,hogy azok biztos nem tanultak. Mondd meg neki nem mindenkinek vannak továbbtanulásra lehetőségei. Mégis kevés pénzből családot tartanak fent. “ Az én szüleim soha nem szóltak bele hova megyek miből élek. Nem jó állandó stresszben gyomorgörcsben munkahelyre menni.
2019. dec. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vedd meg Neki ajándék gyanánt a "Mérgező szülők" című könyvet.
2020. jan. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!