Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csinálnátok, ha egy...

Mit csinálnátok, ha egy ismerősötök öngyilkos lenne, és hátrahagyna egy levelet, amiben részletezné, hogy az egyik ok te voltál?

Figyelt kérdés

2020. jan. 2. 01:58
 1/9 anonim válasza:
82%
Megszakítanák minden kapcsolatot és elmennék külföldre jó messzire ( szégyenleném magam.)
2020. jan. 2. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
90%
Attól is függ, hogy mivel "vádolna".
2020. jan. 2. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben attól függ mivel vádolna. Konkrétumok nélkül nehéz megmondani.


Ha azért mondjuk mert fizikailag és/vagy lelkileg terrorizáltam, akkor elszégyelném magam.

Ha azért mert valami nem úgy lett ahogy ő akarta (pl szakítottunk vagy nem jöttek össze a randik és a degenerált kinyírta magát), akkor nem venném magamra.

Akkor se venném magamra ha valami nem előre látható dolog rám vezethető vissza. Például tőlem kunyerál jegyzetet, én a legjobb tudásom szerint megadom ami van. Viszont azt a tételt amit húzott szarúl dolgoztam ki, míg amit én azt jól és erre azt hiszi hogy szándékosan kicsesztem vele hogy csússzon egy évet az egyetemen. Nyílván ha igaz lenne akkor szarul érezném magam. De ha legjobb tudásom szerinti segítség nem volt elég, ő meg arra alapozott akkor nem hatna meg ha megemlít. Sőt mondanám magamban hogy így segítsen az ember a kva anyját.

Ezt az utsó példát azért is hangsúlyoztam mert sajnos volt rá precedens mikor anyám járt egyetemre hogy egy lány többek között hasonló miatt ölte meg magát.

2020. jan. 2. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Semmit, élném tovább az életemet. Nagyon sok minden vezet oda ha valaki öngyilkos lesz. Évekig tartó lelki problémák. Az, ha valaki mégis olyan gyenge hogy megöli magát, de azért vissza nyúl a halálból hogy még próbáljon ez által elég tételt venni rajtam, nem érdekelne. Ha bárkinek gondja van, még életében szóljon. A múlton kár rágódni. Levelet pedig általában azok hagynak, akik nem is akartak végezni magukkal. Mert mi értelme beszélni az élőkkel, ha többé nem akarunk tőlük semmit?
2020. jan. 2. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tuti hogy elgondolkoznék a dolgaimon.
2020. jan. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Én senkinek nem vagyok ok semmire. Az esetleg lehet, hogy neki ezzel volt baja, de annyi minden van, ami miatt ki lehet akadni.
2020. jan. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mit írna rólam. Sajnálnám, hogy amíg élt, nem beszélte meg velem.
2020. jan. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szörnyülködnék az egészen, ahogy van. De aztán pár hónap alatt talán már mindenképpen tovább lépnék, elvégre ha nem én haltam meg, én nem haltam, hanem ő, nekem még folytatódik az élet, nekem még folytatnom kell. De egyébként az is fontos, hogy jogos-e, hogy pl én annak ítélném-e, igazat adnék-e neki abban , amit írna. Tehát még ez is érdekes, hogy mennyire venném magamra.
2020. jan. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
95%
Készítenék belőle egy sorozatot, majd elrontanám még két szar évaddal.
2020. jan. 6. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!