Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van bármiféle előítéletetek a...

Tóth Alexandra Elena kérdése:

Van bármiféle előítéletetek a Bipoláris Zavarban szenvedő emberekkel szemben? Azt vettem észre, hogy sokan kerülik az ilyen embereket, majdhogynem félnek, undorodnak tőlük.

Figyelt kérdés
Az őszinte véleményetekre lennék kíváncsi. Pro - kontra.

2020. jan. 4. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a mániás fázisban elég "népszerű" voltam, ellentétben a depresszióssal..
2020. jan. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sokan azt se tudják mi az. Másrészt meg sokan betudják hangulatzavarnak. Nekem volt ilyen barátnőm, el lehetett vele lenni, csak nagyon szar volt amikor elkezdett mindenért cseszegetni meg búcsúlevelet írogatni...
2020. jan. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem nincs, de én magam is mentális betegségben szenvedek (nem ebben), szóval tudom, milyen a stigma.
2020. jan. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 gublug ***** válasza:
En - talan - ismerek egyet es nem kerulom. Ha nem tetszik a tema amirol beszel akkor talan nem beszelgetek vele egy ido utan.
2020. jan. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%

Nem tapasztaltam, talán nehezebb ismerkedni és beszélgetni ha változik a hangulat, de nem.

Nekem volt egy enyhébb ilyesmi 2 éve, bár hála az Istennek sikerült "kinőnöm" mozgással, munkával és imával és újra kezdeni a dolgokat, pontot rakva és lezárva a múltat, ami miatt ez volt.

2020. jan. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
A mentális betegeket kerülik,ezért szoktam megjátszani hogy skizofrén vagyok. Tudod ki akarna ilyen mocskos undorító társadalomban lenni. De azért itt szoktam lenni és figyelem milyen emberkék vannak na meg egy picit a magány de jobb mint ha felszínes kapcsolataim lennének.
2020. jan. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%

Párom bipoláris.

Picit nehéz. Nem az elfogadás, hanem hogy megértsem, hogy az adott hangulat nem miattam alakult ki. (Akár depi akár a mánia). Ezt még mindig tanulnom kell.

2020. jan. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ma este raersz?
2020. jan. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!