Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén vagyok de most...

Skizofrén vagyok de most komolyan kérdem én?

Figyelt kérdés

Szóval azzal a nem mindennapi problémával szembesülok 2 naponta, mintha egy teljesen másik ember lennék, mint egy nappal vagy akár egy órával azelőtt. 3-4 ilyen "személyiségtípust" különböztetek meg, és határozatlan időközönként változik a jellemem. Van az, amikor minden rendben megy ilyenkor hasonlitok egy normál átlag emberre. Aztán van az amikor bezárkózok otthon és ha tehetem napokig a szobámbol se megyek ki és mintha beszííppantott volna egy feketelyuk, minden sötét és élvezetmentes tipikus depressziós forma.

Van a továbbfejlesztett versioné ilyenkor ebújok az asztalom alá és babahernyó pózba szusszanok egyet, miközbe a halálom tervezem mivel másra nem vagyok méltó.

Ez még a jobbik eset mert pár óra reális gondolkodás után rájövök, hogy a családom miatt nem lehetek öngyík. Még ha apám reptilián akkor se.

Ijesztő akkor kezd lenni, amikor agressziv leszek (csak fejben, sohase bántok fizikálisan senkit) mint egy amerikai iskola-lövöldöző diák, és csak az utálat látszik a szemembe, amit ha valaki észre vesz kínosan érzem magam de nem tudom kontrollálni az esze veszett veszedelmet komplikált elmémben.ilyenkorvinkább kerülöm a társaságot mert ha akaratlanul is de bunkó vagyok mindenkivel.


Aztán van amikor csak nagyon nagyon nagyon szomorú vagyok. Konkrétan mintha cukorkamázból lenne az arcom, és valaki gyufát tett volna alá úgy folyik le és egy kicsike kis mosolyt sem tudok kihozni magamból, még a legfontosabb helyzetben is olyanra sikeredik az a vigyorgás, mint amikor egy feldugnak egy hőmérőt egy vizslá nak. A hangom is ilyenkor nagyon szomorú,meg is kérdezik valami baj történt e.

És van,amikor mindenen mosolygok, bármit elfogadok, elnézek, nem állok ki magamért, még azt is hagynám hogy molesztáljon egy pedofil, más hibájáért is én kérek bocsánatot. Tüneteim között van még, hogy az összes jellememnél érezhetően másképp hangsúlyozok, beszélek.


18éves férfiú vagyok


2020. jan. 12. 22:53
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
Bipoláris zavar.
2020. jan. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez nem skizofrénia..ez sokkal összetettebb probléma! Menj, sűrgősen orvoshoz.
2020. jan. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Erre gondoltam énis, csak nekem úgy tűnik hogy jellembeli dolgok változnak nem csak a jó kedv-rossz kedv. :/

Bár abban van valami hogy a hangulatom hozza magával ezeket a szemelyisegbeli ugrálásokat.


Ha tapasztalt embertárs olvassa, Meg tudja mondani hogy egy bipoláris zavaros ember tudja-e azzal irányitani a hangulatát, hogy épp pozitiv vagy negativ dologra gondol?

2020. jan. 12. 23:11
 4/10 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy kicsit eltúloztam a leírást. A személyiségem megmarad, van egy nevem és bár sokszor van memóriazavarom, tudatában vagyok ki vagyok. A problémám inkább a durván változó hangulat, ami magával hozza az akaratom és a büszkeségem földbe tiprását.

Össze vissza beszélek tudom, ne haragudjatok nem is tudom van e problémám..

2020. jan. 12. 23:18
 5/10 anonim ***** válasza:
Elkerülő személyiségzavar borderline jegyekkel.De inkább fordulj pszichiáterhez.
2020. jan. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Menj el sűrgősen orvoshoz, csak ő tudja meg mondani milyen probléma ez, és segíteni is tud. Lehet igen bipoláris+bordeline..vagy bármi más is.
2020. jan. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, évek óta van ez de mivel nem múlik valószínűleg elmegyek dokihoz, mert úgy tűnik ez nem az a dolog amit az idő megold
2020. jan. 13. 00:59
 8/10 anonim ***** válasza:
Helyes fiú vagy?
2020. jan. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Asszony fékezd magad

Amúgy őszintén nem tudom, egyesek szerint jópasi vagyok, mások szerint nevetséges(ezt atekintetekből veszem le) . Szerintem mind a 2, attól függ hogy éppen hogy érzem magam. Szóval összességébe nem tudom. Volt már gyönyörű barátnőm, de elcsesztem a hülyeségeimmel

2020. jan. 13. 11:11
 10/10 anonim válasza:
Dehogy vagy te bipoláris. Viszont egy pszichológus ártani biztosan nem árt. Ha gimis/egyetemista vagy, az intézményben kell, hogy legyen szakember, akihez elmehetsz.
2020. jan. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!