Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrénnel mernétek együtt...

Skizofrénnel mernétek együtt aludni?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy szedte lelkiismeretesen a neki felírt gyógyszereket, egy ponton mégis megszólaltak a fejében a fenyegető hangok, és csapkodni, dobálózni kezdett, hogy valahogy elhallgattassa őket, majd ráförmedt a közelébe férkőzni próbálóra, hogy hozzá ne merészeljen nyúlni. Végül a mentősök injekciózták be és vitték el a zárt osztályra. Ha ismét beállítanak neki egy adagot és hazaengedik, mekkora valószínűséggel törhet rá hasonló roham később? Jelenthet veszélyt valakire saját magát leszámítva? Hogyan kellene kezelnie őt annak, aki eddig beengedte a lakásába/ágyába?

2020. jan. 4. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Biztos,hogy nem. Nekem is egy életem van.
2020. jan. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy biztos, a betegségéről NEM tehet. Ha tünetmentes, és emberileg okés, akkor lehet.
2020. jan. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tünetmentesnek látszott, aztán történt, ami történt. Tudom, hogy nem tehet róla, ezért is olyan nehéz, ráadásul szeretem, nem akarom, hogy úgy érezze, eltávolodni próbálok tőle. Csak hát a testi épségemet is megőrizném szívesen.
2020. jan. 5. 00:42
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tehet róla az igaz.
2020. jan. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendesen van kezelve, akkor nem lesz gond. Erősebb gyógyszer kell valószínűleg neki.
2020. jan. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem.
2020. jan. 8. 05:07
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól még hogy nem tehet róla, fel kell mérni a veszélyt. A bizalom 1-1 ilyen támadás után nagyon lassan tud felépülni. Engem is támadott meg közeli hozzátartozóm, nagyon sajnáltam, de majdnem kitörte a nyakam. Ezután kellett egy év, mire mertem vele egy lakásban aludni extra zár nélkül. Ettől még szeretem és támogatom, de vigyáznunk kell.
2020. máj. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!