Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki részt vett/vesz pszichiáte...

Aki részt vett/vesz pszichiáter gyógyszeres kezelésében?

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm a választ, a neten nem találtam erről semmit


Szóval mint tudjuk egyre több a valamilyen mentális-szociális defekt az embereknél.


A kérdésem az az, hogy a legalapvetőbb betegségek(szorongás, depresszió, bipoláriszavar) pszichológusi-pszichiáteri diagnózisa illetve a gyógyszeres kezelése kb mennyi pénzbe kerül egy átlagembernek?


2020. jan. 13. 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet megmondani előre. Pszichológus amúgy sem írhat gyógyszert, tehát hathatósabb pszichiáterhez fordulni, aki jó esetben terápiát is alkalmaz. Maga a gyógyszeres kezelés kevés.
2020. jan. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha szerencséd van, akkor TB-alapon a lakhelyed szerinti szakrendelőben lévő pszichiáter (beutaló kell hozzá a háziorvostól) ingyen rendelkezésre áll.


a magánorvosok tarifái meg elég erős szórást mutatnak...

Itt van pl. egy húszezres:

[link]


Azt meg elég nehéz látatlanban megmondani, hogy hány találkozás szükséges a megfelelő diagnózishoz v. terápiához.

2020. jan. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, ezt az oldalt én is láttam, elég húzós:/ főleg, az hogy nem tudom mire számíthatok, lehet hogy olyan orvost fogok ki aki mielőtt felállitaná a diagnózist beszéltetni fog 10órán keresztül, ami már elég súlyos pénz.

Van akinek van bármi tapasztalata?

2020. jan. 13. 12:02
 4/12 anonim ***** válasza:
A diagnózist nálam gyorsan felállította, a gyógyulás volt több alkalom. A diagnózissal sokat nem érsz, ha gyógyszerrel akarsz gyógyulni egy életen át tolhatod be. Persze nyilván betegség függvénye. Tudom, hogy drága dolog, de nekem megérte.
2020. jan. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, ha szabad tudni, milyen betegséggel kezeltek és mennyi volt a költsége?
2020. jan. 13. 12:31
 6/12 anonim ***** válasza:
Generalizált szorongás.
2020. jan. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ami legfőképp érdekelne, az a költségek, mert ha több százezrek, akkor inkább bele se kezdek :/
2020. jan. 13. 14:58
 8/12 anonim ***** válasza:
Ne is kezdj bele, mert téged nem a gyógyulás vezérel, kizárólag bankjegyek úszkálnak a szemed előtt.
2020. jan. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Amióta az eszemet tudom, voltak ilyen jellegű problémaim. 16évesen vettem észre hogy nem normális jelenség, 3évig próbáltam magam megoldani a problémám, sok olvasással, pszochológiával, sporttal, társasággal,bele-bele tudtam kostólni a normális életbe de végül mindig ugyan abba a mederbe esek vissza.

3 év folyamatos, majdnem mindennapos küzdés után hidd el hogy ami vezérel, az az hogy teljes életet tudjak élni, csak nálunk nem fossák a pénzt, én meg még tanulok. És igen próbáltam már magam megkeresni a pénzt rá, de tudod nehéz úgy megtartani egy állást amikor nem tudsz koncentrálni a lényegre, hanem szorongsz és nem valós félelmek suttognak a fejedbe.

2020. jan. 13. 16:00
 10/12 anonim ***** válasza:

Én szerencsére kifogtam egy nagyon aranyos doktornőt TB alapon beutaló nem kellett. Gyógyszerem 175ft havonta. Pszichoterápia amikor csak te meg a pszichiáter beszélgettek 1 órát az is ingyenes.

Van ismerősöm aki magánba jár neki 15000/óra

2020. jan. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!