Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy van valami mentáli...

Lehet, hogy van valami mentális betegségem?

Figyelt kérdés

Olyan érzésem van mintha valaki mindig követne,

nehezen illeszkedek be közösségekbe és társaságban eléggé ingerült szoktam lenni,

téveszméim szoktak

De mivel nem tudok olyan mentális betegséget amiben a beteg azt állítaná ,hogy ő igen is mentális betegségben szenvedhet így hozzátok fordulok.Előre köszönöm a válaszokat!



2020. jan. 13. 18:51
 1/5 anonim válasza:
Lehetsz. Sok mentális betegnek van betegségtudata. De az is lehet, hogy diagnosztikai szempontból nem vagy az. Attól még tippre rád férne egy szakember, veszíteni nem veszíthesz vele.
2020. jan. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez a gyógyulás egyik jele.
2020. jan. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az egyes válaszolóhoz csatlakozva, nagyon sok mentális beteg van adekvát betegségtudattal.

Nekem 4 diagnosztizált mentális zavarom van, mind a 4 elég súlyos, de teljesen tisztában vagyok az állapotommal, így a pszichoterápia is sokkal sikeresebb, és a pszichiáteremmel is érdemben át tudjuk beszélni a zavarok tüneteit a gyógyszerek tükrében.

Plusz engem nagyon érdekelt, hogy mi is az, amivel küzdöm, így rengeteg szakirodalmat olvastam a témákban, és teljesen átlátom ma már az összes kóros mechanizmusomat. Az már egy másik történet, hogy sokszor ez a tudatosság sem enyhíti a szenvedést.

De például a múlt héten tudtam meg, hogy mi a válasz arra az állapotra, amikor a szorongás túlnőni látszik az elmémen, hallucinálok, és az egész elmém mintha szétolvadna, és úgy érzem, mintha az egész tudatom megbomlana.

Én már egy nagyon komoly pszichotikus tünetre gondoltam, de a terapeutám elmondta, hogy amit ilyenkor átélek, az a szorongás legsúlyosabb szintje, a dezintegrációs szorongás. Utánanéztem egy kicsit, és valóban telitalálat volt, így ismét választ kaptam egy nagy kérdésre.

Szóval ez egyáltalán nem igaz, hogy a mentális betegek nem tudják, hogy azok.

2020. jan. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2020. jan. 15. 17:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják hogy prolibetegség.
2020. jan. 16. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!