Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyen szintű beteges félelmet...

Ilyen szintű beteges félelmet hogy tudnék kezelni?

Figyelt kérdés

Minden napom egy tortúra, már másfél éve. Anno anorexiás voltam, mániám volt a mérleg, napról napra fogytam. Majd ez átcsapott egy hónap alatt binge eatingbe. Brutálisan meghíztam, második hónapban már majdnem húsz kiló plusz, állandóan rosszul voltam, hánytam. Öngyilkos akartam lenni sokszor, vagdostam magam hónapokig, pszichiátrián is voltam több mint egy hónapig, onnan már csak ki akartam jönni, nem segített lószart se, csak megjatszottam magam, hogy kiengedjenek. Gyógyszerekkel tömtem magam, hogy túléljem a napokat, amik csak további hízást eredményeztek. Persze ezt sokmindenkitől megkaptam, hogy az anno bomba csajból, hogy lett ilyen zsírdisznó. Végeredményben egyre furcsább dolgokat észlelek magamon, magamban beszélek, gyűlölök mindenkit, rengetegszer terveztem, hogy elvágom a torkukat, nem egyszer meg is álmodtam. Csábít, hogy felvágjam az ereimet, most is.


De a legijesztőbbek az úgymond tiszta pillanatok. Például mikor rájövök, hogy egész egyszerűen ha lefogynék ismét jó lenne talán minden. De rettegek mérlegre állni, orvosi mérésen megtagadtam, aztán rávettek, de megegyeztünk abban, hogy nem nézek rá, és nem mondják ki hangosan. Senki nem érti ezt. Mondjátok meg, mut tegyek? Tudom, szánalmas, másoknak sokkal keményebb az élete, lehet lesz aki kamunak gondolja, de sajnos vannak ilyen selejtek mint én.


19/L


2020. jan. 16. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem a kilókkal van a baj, hanem fejben. Lehet ez múltbéli trauma, PTSD, akármi. Szerintem keress egy nagyon jó pszichológust, és csinálj végig egy terápiát. Itt kaphatsz kedves hozzászólásokat, de meggyógyítani senki nem fog innen. Szóval orvos.
2020. jan. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem jöhet szóba. Ha megtudják, mi van, a családom csak visszadobna a kórházba kirakózni.
2020. jan. 16. 18:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Megėrtem hogy nem ėrzed magad rendben. Amúgy a szervezetnek szüksėge van valamennyi zsírtartalomra ami az idegrendszerre is kihat. Ha ėhes vagy sovány vagyok mindíg tiszta stresz ideg vagyok. Minden felbosszant ,jobban ėrzem a frontokat. De a másik vėglet sem jó az elhízás. Ezt kell eltalálni ės folyamatosan ellensúlyozni az ėlet alatt.

Ne fėlj ne idegeskedj megfogod tudni oldani. Sportolj mėgha csak hobbiból is ,az legalább valami rendszeressėget ės jobb közėrzetet biztosít.

A többin meg ne aggodalmaskodj. Fiatal vagy mėg te ahhoz! :-)

2020. jan. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kineziológus a blokkot, a traumát tudja oldani. Én ezt javaslom. Keress neten egy számodra szimpatikusat.
2020. jan. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!