Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyenek az emberek a zárt...

Milyenek az emberek a zárt osztályon? Kik kerülnek oda?

Figyelt kérdés
Már régóta foglalkoztat a kérdés... Hogy viselkednek a zárt osztályra kerültek? Ott mindenki őrült és közveszélyes? Milyen betegségekkel vannak ott és mennyi ideig? Ha valakinek vannak tapasztalatai, jó esetleg vicces sztorijai, azt örömmel fogadom :).
2010. júl. 21. 22:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Legtöbbször fekszenek az ágyon, ebédnél meg ülnek az asztalnál és esznek, a foglalkoztatóban meg rajzolgatnak. Van aki felvágja ott is a ereit, van aki ül és lza asszociációkban beszélget, van aki újabb öngyilkosságot tervezget, már ott is. Depressziósok, skizofrének, mániásdepressziósok, drogosok, alkoholisták, súlyos személyiségzavarosok, agyvérzésen átesettek meg ilyenek szoktak ott lenni.
2010. júl. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Ugyan olyan mint egy sima kórház. Csak itt vannak különféle programok stb... Egy kicsit lehet h. tompábbak az emberek a betegség miatt
2010. júl. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

Jaja, semmi különösebb extra, vagy csak nagyon ritkán, sok ember ott teljesen normális csak nehéz élete volt vagy nehéz élethelyzetbe került. 95%-a a betegeknek ott úgy néz ki, mint bármelyik más osztályon fekvő betegek.

A dühöngők meg ilyenek eleve rendesen gyógyszerezve vannak ott.

2010. júl. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Az elég gáz, hogy vicces történeteket vársz egy kórházból ahol beteg szenvedő emberek vannak. Ugyan olyan mintha azt írnád, onkológiáról tudunk-e vicces történeteket.
2010. júl. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Én láttam, voltam a nyilton és benézegettem a résen időnként, egy nő maga elé bámulva tapsikolt, egy srác meg meredten nézte az ablakot órákig, tele vannak nyugtató szurival, néha kiabálást lehet hallani, skizofrének, öngyilkosok, zavarodottak, akik agresszívek, hisztérikusak, sírógörcsösek, őrjöngők, aztán 1 hét után, ha javulnak, akkor mehetnek a nyíltra. vagy nemtom mennyi idő kell, volt egy lány, 9 hónapig volt bent, haluzta Jézust és örökké beszélgetett vele
2010. júl. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm tök sokat volt a zártosztályon (megfigyelő volt a neve), most meg az orvisi egyetemen van 6-od éves. A betege nem lennék.
2010. júl. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Megfigyelő részleg"-nek hívják a zárt osztályt. Általában alaposan be vannak nyugtatózva a betegek, fekszenek vagy bámulnak maguk elé, némelyik körbe-körbe mászkál és ugyanazokat a sületlenségeket hajtogatja egyfolytában. Egyszerre unalmas és stresszes hely: stresszes, mert bármikor történhet valami baj (elesik az öreg bácsi/néni, felborul egy pohár, ordítozni kezd valaki, behugyozik valaki), másrészt általában naphosszat nem történik semmi, ennyiben hasonlít egy kicsit a börtönök hangulatára.


Ami a vicces sztorikat illeti, azok ilyen helyen nincsenek. A betegek mondanak elképesztő dolgokat, amik viccesek is lehetnek, de ha ott vagy, igyekszed visszafolytani a röhögést, mert a hely hangulata nem olyan. A legtöbb beteg egyébként haldokló demenciás öregember, ezért nem az a kimondott nevetgélős hely a zárt osztály.


Az elmebetegek elsősorban a hollywoodi filmekben (köz)veszélyesek, a valóságban ritkán.

2010. júl. 23. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%
a demencia hogy tudja megölni az embert???
2010. júl. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

ma 11:42


Sehogy, és ha elolvasod, amit írtam, akkor láthatod, hogy nem is állítottam ilyesmit.

2010. júl. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%
Egy sima kórházi osztály zombiként dülöngélő leszedált szerencsétlenekkel és a gumiszobában egész éjszaka torkaszakadtából üvöltő és a falat püfölő őrültekkel. Ha véletlenül bekerülne oda egy normális ember, az is garantáltan elmebeteg lesz. Mint ahogy egyébként az orvosok is azzá válnak, a betegekkel vannak egy szinten... Elég frusztráló hely.
2011. szept. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!