Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antipszichotikum okozhat...

Antipszichotikum okozhat elbutulást? Ha abbahagyom visszaállnak a kognitív funkcióim eredeti szintre?

Figyelt kérdés
2020. jan. 18. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi ez ki írta fel
2020. jan. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én csak frontint szedek de érzem,hogy szellemileg letompít
2020. jan. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Okoz. És még egy csomó más dolgot is. Mire írták fel? Mennyit szedsz?

Én kb 2 évig szedtem, de elvette a kreativitásomat, motivációmat. Már másfél éve nem szedem, de most se javult a helyzet.

2020. jan. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom mire szeded, de inkább szedjed, nem véletlenül írnak fel ilyeneket.. Ha meg nem szeded más gáz tényezőktől kéne tartani, amit könnyen félvállról vehetsz.


Néhány gyógyszer ritkán okozhat hasonlót, de speciel néhány antipszichotikumot meg épphogy pl a dementia kezelésére is használnak.


Szóval ha esetleg ettől félsz, akkor nem abbahagyni kellene, hanem visszamenni az orvoshoz, lemondani, hogy szerinted milyen vélt mellékhatása lehet, és az orvos megmondja, ez valós-e és a gyógyszer közrejátszhat. Ha igen akkor váltasz másikra és annyi ( illetve a tünetek is természetesen megszűnnek, ha a kiváltó oka valóban a gyógyszer volt).

2020. jan. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!