Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszerbetegséghez társul a...

Kényszerbetegséghez társul a rossz memória és az állandó bizonytalanságérzés? Pl. :megmosom a kezem, de 2 perc múlva már nem vagyok benne biztos hogy megmostam e, ezért újra megmosom.

Figyelt kérdés
2010. júl. 22. 09:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez más. A kényszerbeteg tudja, hogy megmosta már, de még mindig kényszert érez, hogy újra, mert pl. mindig piszkosnak érzi.
2010. júl. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen kényszerbeteg vagy?? Én depressziós vagyok régóta és gyógyszereken élek és biony-bizoy,előfordul,sőt mindennaposak az efféle dolgaim,h elfelejtek valamit! Gyógyszereket szedsz? Mert az hatással van a memóriára..nem is akármennyire!
2010. júl. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én súlyos kényszerbeteg vagyok, és nálam valóban előfordult, hogy egyszerűen nem emlékeztem rá, vagy pedig a gondolataim valóságosnak tűntek, szinte láttam magam előtt, én kórházban feküdtem 1 hónapig kényszeres gondolatok, kényszercselekvés és önkárosító késztetések miatt, elképzelhető, nekem memória zavar volt, de ez a depressziótól is lehet, ami ehhez társult nekem. De olvastam erről a neten, elképzelhető
2010. júl. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
utolsó vok, bizonytalanságérzés az egyértelműen van. és valóban tudja, hogy megtette, megmosta a kezét 10000*, de mégis ott a: de biztos??
2010. júl. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

kényszerbeteg vagy a saját kényszereddel sem tudsz szembenézni, ezért felejted el. (egyébként ez jellemző)

Ha meg akarsz változni, ki kell deritened, hogy mi helyett csinálod a kézmosást, mert ez mindig valami elfedése, amit szeretnél csinálni.

2010. júl. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Attól függ milyen gyakran fordul ez elő, mert ha nagyon sűrű, akkor gond lehet a memóriáddal, de ha csak egyszer-egyszer az mindenkivel előfordul. Én pl. fürdés közben, amikor mosom a lábam, néha nem tudom, hogy megmostam e már mindkettőt, vagy csak az egyiket. :) Szóval ez természetes.
2010. aug. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!