Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziót hogyan gyógyítanak?

Depressziót hogyan gyógyítanak?

Figyelt kérdés
Enyhe depressziót vélek felfedezni magamon. Próbáltam magam utána nézni hogy kezelik ezt, de annyit találtam hogy millió vizsgálat különféle orvosoknál, tonna gyógyszer és mellékhatás. Egyedül élek, magamra vagyok utalva, nincs kapacitásom mégszarabbul lenni, közben menni ide is oda is. Köszönöm.
2020. jan. 23. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Enyhe depressziót magad is gyógyíthatod, azzal nem kell szakemberhez fordulni. Napfény, mozgás, séta, múzeum, könyvtár, koncert, vagy focimeccs (attól függ, nekem mi a jó), ananász, gyünölcsök, sárga fény, sok levegő, kutya vagy macska tartása.


"Egyedül élek, magamra vagyok utalva, nincs kapacitásom mégszarabbul lenni, közben menni ide is oda is."


No ezzel viszont igen! Emiatt az enyhe depresszió még rosszabb lesz, mert ezek szerint a depresszió nem a betegség nálad, csak tünete egy súlyosabb bajnak, ami miatt egyedül élsz. Ám ha nincs motivációd a változásra, akkor el se indulj. Az otthoni TB-orvosok alulfizetettek és agyonterheltek. magánhoz mehetsz, de oda nem csak pénz kell, hanem az említett motivávió is: kideríteni, hogy miért is élsz egyedül.


A már többi a szakember tudásán és rajtad múlik.

2020. jan. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vitaminok pótlásával főleg D vitamin.

Masszírozással (pl mellbimbók, erogén zónák)

Melatonin pótlásával vagy alvással.

Vas pótlással, sporttal motivációs mozgással, csoportterápiával, fényterápiával


Extrémebb súlyos vagy bipoláris esetekben lithiumos terápia.


Persze a körzeti orvosnál választhatsz, hogy xanax, vagy rivotril, esetleg antidepresszáns bogyó (jobb ha távol tartod ezektől a "gyógyszerektől" magad).

2020. jan. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#1 azért élek egyedül mert az iskola miatt el kellett költöznöm a párom pedig messze lakik. Elég nehéz ezeket a tanácsokat megfogadni úgy hogy semmire nincs motivációm, mindent kényszernek és erőltetésnek élek meg, egyedül meg fokozódnak ezek a hatások. Háziállatom nem lehet, de nemrég vettem fel a kapcsolatot egy pszichológussal, ám akkor a depresszió még nem merült fel bennem.
2020. jan. 23. 10:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak magadon tudsz igazán segíteni. Vannak önismeretet segítő könyvek, youtube előadások.
2020. jan. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Van egy jó könyvem, úgy 2 óráig jobban voltam, aztán ugyan úgy ment minden tovább. Egészségesként minden tök egyszerűnek tünik... csináld ezt meg azt és majd csodatörténik.
2020. jan. 23. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!