Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet feloldani azt a...

Hogyan lehet feloldani azt a depressziót, amit az okoz, hogy egy agresszív állat volt egész gyermekkoromban az apám?

Figyelt kérdés
Nem tudok megbocsátani neki. Miként tudom elérni azt, hogy ezt az egész traumás gyerekkort magam mögött hagyjam, és újra boldog és kiegyensúlyozott legyek? Apám egy velejéig romlott agresszív szemét.
2020. jan. 2. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszerű, én hasonló helyzetben voltam, egész gyerekkoromban csak azt hallottam, hogy milyen hülye vagyok, azután dacból megmutattam, hogy mit érek, de a kiegyensúlyozottságot csak megjátszani tudtam.
2020. jan. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonymousreview60 ***** válasza:
Pszichoterápiának hívják a megoldást. Nem kötelező megbocsájtani, de az elengedést el kell érni.
2020. jan. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tovább kell lépni. Az a múlt, már elmúlt, ezért a jelennel kell törődni. Apám engem sörösüvegekkel dobált, szóval tudom miről beszélek. Most vannak az életemben kedves emberek, rájuk koncentrálok, nem arra, h mi volt 30-40 éve. Apám arra se méltó, hogy az eszembe jusson néha. Most persze igen, de legalább 5 évig megint nem kell gondolnom rá.
2020. jan. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel szakembert és olvass a témában könyveket. Van kiút ne aggódj. Az is jó ha valakinek ki tudod beszélni a dolgokat. Ha benned is van emiatt hasonló agresszió akkor kezdj el sportolni. Nálunk is brutális volt ahogyan apám viselkedett velem 21 éves koromoig. Csak velem, öcsémmel nem. Anyámat pedig lelkileg terrorizálja. Nem tudom miért van még vele, anyám egy végtelenül nyugodt, kedves személyiség. Én, mivel lány vagyok, mindig mindent rosszul csináltam, soha nem figyelt rám, ha mégis akkor meg földbedöngölt. Gyakran megvert. Folyton azzal jött, hogy nő nem lehet sikeres, gazdag, csak ha qva. Bebizonyítottam, hogy nem így van. Sikeres vállalkozó vagyok, még a devizahiteles házát is megvettem, most kegyelemből és anyám miatt lakhat ott. Porrá aláztam. De sajnos amikor pszichológushoz jártam kiderítettem vele kapcsolatban egy csomó mindent, tudom hogy miért ilyen,rengeteget bántották gyerekként, ha ma lenne gyerek valószínűleg adhd-val diagnosztizálnák (és ugye a legjobb nevelési eszköz a testi fenyítés).. Persze ez az én sztorim, én már nem gyűlölöm, de nem foglalkozom vele.
2020. jan. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kineziológus tud segíteni. Kioldja belőled a traumát. Pszichológus és pszichiáter csak beszélget sok pénzért.
2020. jan. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2020. jan. 4. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!