Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha visszaállítanák a katonaság...

Ha visszaállítanák a katonaságot, engem besorolnának?

Figyelt kérdés

22 éves férfi vagyok, 3 diagnosztizált és 1 diagnosztizálatlan mentális zavarral küzdöm.

Borderline személyiségzavar, pánik zavar, kényszerbetegség, ez a 3 papíron is szerepel, pszichológus és pszichiáter által is diagnosztizált. Továbbá komplex-PTSD-m is, de ezt nem tudtam megkapni diagnózisként, mert ez az altípusa a PTSD-nek egyelőre nem szerepel a hivatalos DSM-ben, így BNO kódja sincs.


Csak megfordult a fejemben a kérdés, hogy mindezekkel be tudnának-e sorolni katonának, vagy azonnal felmentést kapnék alóla?

Néha eszembe jut ez, és kicsit félni kezdek.



2020. jan. 24. 09:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem kizárt, hogy így besorozzanak valakit.
2020. jan. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amikor tizenéves voltam,én is féltem ettől.

Szerencsére mielőtt én sorra kerültem,már eltörölték.


Szociális fóbia,generalizált szorongás.

Illetve van olyan betegségem,aminek nincs is külön BNO kódja.


Én nem tudnék ott maradni egy idegen helyen,idegenek között,mert biztosan mentő vinne el.



Szerintem nem,ennél sokkal kevesebbért sem soroztak be embereket.


31/f

2020. jan. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Természetesen nem,mivel fenáll a veszélye hogy bekattansz,és kinyirsz mindenkit.
2020. jan. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!