Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » El fog múlni magától vagy...

El fog múlni magától vagy keressek fel egy pszichológust?

Figyelt kérdés

Még a belvárosból tartottam a buszmegálló felé hétfő este, rajtam kívül nem volt ott más, csak egy csöves feküdt a padon. Majd pár perc múlva odajött hozzám (erősen piaszagú) és pénzt kért, mondtam neki, hogy nem tudok adni. Fennakadt ezen és elkezdett ordibálni meg k.anyázni, ezért odébb álltam, visszament a cuccához, majd egy üveggel kezdett el felém rohanni és aközben is szitkozódott. Annyira megijedtem, hogy elfutottam a következő buszmegállóig.

Ez az egész annyira belém ivódott, hogy félek kimenni a lakásból, azóta nem is mozdultam ki. Totál pánikba esem, ha arra gondolok, hogy ki kéne mennem, félek, hogy megint összefutok vele, meg sok az ijesztő kétes alak az utcákon.



2020. febr. 7. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem bizonyos ideig normális, hogy így érzel, azonban ha pár hét, max. egy hónap alatt se enyhül ez az érzés, akkor inkább keress fel egy szakembert! Nem vagyunk egyformák, van, akiben egy ilyen tényleg komoly félelmet vált ki, más meg csak dühös lesz tőle, de pár nap után elfeledi.
2020. febr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hordj magaddal gazsprayt vagy paprikasprayt az ilyen esetekre.
2020. febr. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"azóta nem is mozdultam ki"

Ez hetfő óta van így. Ma péntek van.

Nem jársz dolgozni/suliba, stb.? Boltba se kellett elmenned? Egyedül laksz, vagy másokkal?


Lehet, jó volna úgy szembenézni a félelmeddel, hogy teljesen világos napszakban kimennél először a lakás elé, aztán később kicsit távolabb, stb. Így növelve a távolságot és a kinn lét idejét, persze kizárólag fényes nappal, biztonságosan.


Ha annyira félsz, hogy ez se megy, akkor keress fel szakembert (pszichológust).

Én is félnék kimenni, mert az ilyen megijesztene engem is. :(

2020. febr. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Keress egy klubbot, és tanulj önvédelmet, kellő magabiztossággal nem fogsz félni az ilyen alakoktól. És az egészségednek is jót tesz. Nem kell ide pszichológus..😊 határozottság és tudás kell, s ha mégegyszer a közeledbe jön azt mondod neki, ha még egy lépést teszel felém eltöröm a karod. Így múlik el a félelem!
2020. febr. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha ilyen rossz környéken laksz, akkor el kell onnan költöznöd. A traumafeldolgozáson segít, ha többször elmeséled, minden elmondáskor csökkenni fog az ereje. Persze abba is kell tudni hagyni, tehát nem 100-szor, csak max 5-ször. Ki kell menned, először esetleg nem egyedül, és nem sötétben.
2020. febr. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!