Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mentális betegségnek számít?

Ez mentális betegségnek számít?

Figyelt kérdés

22 éves fiú vagyok. Nincsenek barátaim, sem barátnőm. Tehát nagyon magányos vagyok, ami zavar, de nem olyan egyszerű ezen változtatni. Emiatt én elmebetegnek számítok? Mert ha azt nézzük ez nem teljesen normális dolog, hogy az ember ennyire egyedül van.

Mostanában inkább csak az zavar hogy nincs barátnőm. A barátok hiánya csak régebben zavart, de azóta már rájöttem hogy igaz barátokat lehetetlen találni. Max csak felszínes barátokat, akikkel csak egy rövid ideig van jóban az ember.

Viszont egy barátnő továbbra is hiányzik. De lányok között is nagyon sok felszínes van.

Szóval teljesen egyedül vagyok, azon gondolkozom, hogy engem emiatt bolondnak nézek mások, vagy tényleg az vagyok emiatt?

Az is a baj hogy idegen embereknek nagyon nehezen nyílok meg, így nehéz a barátkozás.


Ti mit gondoltok rólam?


2020. febr. 7. 15:06
 1/3 anonim ***** válasza:
A magány nem betegség! De lehet a betegséget könnyebben elfogadnod magyarázatként és akkor betegen leszel g-ci magányos, de megnyugtat a tudat, hogy beteg vagy... Mozdulj ki a komfort zónádból, sétálj, vegyél egy kutyát foglalkozz vele, sportolj ...változtass a környezeteden, utazz stb.
2020. febr. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezektől a körülményektől még nem leszel beteg. vannak mentális betegségek amik előidézhetik ezeket a körülményeket, de ennyi kevés információból még egyáltalán nem tűnsz annak.
2020. febr. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem ez nem számít annak! Vannak olyan embertipúsok akik nem szeretik a társaságot és inkabb egyedul vannak!

Teljesen normalis. En is ilyen vagyok.

De azert nem árt ha van egy közeli baratod , probalj valahogy szerezni ha meg csak interneten is , de az is valami legalabb van akivel beszelgess és ez sokat számít

2020. márc. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!