Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az milyen betegségre utal, ha...

Kpe kérdése:

Az milyen betegségre utal, ha valaki gyakran posztol, mert nem bírja magában tartani?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy az utóbbi időben sokszor éreztem késztetést arra,hogy a gondolataimat nyilvánosan megosszam,meg az életemről írjak. Mindezt azért,hogy magamra vonjam a figyelmet. Nem tettem még meg,hogy kirakjam azt a posztot,ami régóta jár a fejemben,de ha nem tart vissza semmi,megteszem.Tudom,hogy ez mivel jár,kapok hideget-meleget az emberektől,meg jól lejáratom magam. Kinek van hasonló problémája,dilemmája?

2020. febr. 12. 22:37
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

"mindezt azért, hogy magamra vonjam a figyelmet".

Itt a válasz. Ez nem betegség.

Magányos lehetsz, nem törődnek veled a szüleid/barátaid ezért máshogy szerezed meg azt a figyelmet, mégha ez csak egy illúzió.

2020. febr. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hogy érzed, csak az életedet szeretnéd megosztani, vagy ha neked tesz fel valaki egy kérdést, akkor azzal kapcsolatban is szívesen diskurálnál ?

Magyarul megelégszel e azzal, hogy beszélgetsz másokkal, bármiről, vagy szükséged van arra, hogy sajnáljanak az életed esetleges negatív alakulásán?

Nem támadó jellegű volt a hozzászólásom, mielőtt még valaki rám mordulna. Mert a két eset ugye különböző eredetű.

2020. febr. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Konkrétan arról posztolnék szívesen,hogy elég sokszor látom az ismerősöket,hogy ki hol tart az életben. Házasság,gyerek,munkahely,külföld,diploma. Egy szöveges poszttal reagálnék a képekre,írnék magamról.Én más vagyok,mint a korosztályom,nem akarok elköltözni albérletbe,hitelre venni lakást,nem akarok házasságot,gyereket.Nekem jó a mamahotel,de mellette dolgoznék.Egy ideje le vagyok százalékolva. Nagyjából ez lenne a lényeg,nem törődnék a beszólogatásokkal,egyszerűen csak kiadnám magamból,amit érzek és gondolok.Szerintetek ez gázos dolog?
2020. febr. 13. 12:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Alapvetően negatív dolgokról tudnál beszámolni, vagy pozitív is van köztük?


Egyébként az életem első 20 évében én is egy kicsit visszahúzódó voltam, nem nagyon lehetett hallani a szavamat, aztán a katonaság után úgy döntöttem, hogy ezen változtatok.

Egyszerűen nyitottam az emberek felé humorral. Előtte is jó volt a humorérzékem, csak valahogy a haverokon kívüli körben ezt nem nagyon csillogtattam. Aztán ahogy változtattam ezen szépen lassan kezdtem a társaság középpontjába kerülni. Rájöttem, hogy a humor miatt érdeklődnek az emberek. Ámbár én sosem szerettem a saját életemről beszélni, de minden másról igen. De ez mindegy is, mert ha elhangzik az a kérdés, hogy " És veled mi van ? " , akkor voltaképpen mondhatsz magadról dolgokat, de akármilyen sírhatnékod is van, mindig próbálj valami nevetésre alkalmas dolgot is beleszőni a mondandódba. Az emberek szeretnek nevetni. és meghallgatják a nyavalyát is, ha előtte nevettek valamin. Szóval a mondandód sorrendje az, hogy először a vicces történet, utána meg egy kicsit sírós, utána meg megint egy kis nevetés. És ez nagyon jól működik.

Csinálhatsz viccet a saját leszázalékolásodból is, mert azt fogják látni, hogy van problémád, de ezt kezelni tudod és laza tudsz maradni a gondok ellenére is.

A szürke kis egérre senki sem kíváncsi, de a páva tollát mindenki megcsodálja.

2020. febr. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez egy tünet, ami nagyon sokféle problémának lehet a jele.

Sőt, az is lehet, hogy nincs mentális betegséget, csak ahogy mondták előttem, magányos vagy.


Posztolj nyugodtan. Én sem Facebookra szoktam, hanem az ismerőseim által kevésbé ismert oldalakra, pl. Ask, Twitter...

2020. febr. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!