Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen betegségre utalható?...

Ez milyen betegségre utalható? Van ilyen betegség?

Figyelt kérdés

Egy 18-2 éves lány vagyok (ne tiltsa le a korhatár miatt)

Hamar fejlődtem testileg és lelkileg is. Mindig beszélnek hozzám belül hangok, de nem olyanokat mondanak, mint például egy Skizofrén embernek. Normálisan "beszélgetünk". Sokszor csinálok olyat, amit nem értek, és nem tudom miért tettem. Régen nagyon rossz dolgokat csináltam, emiatt a Pszichiátrián is voltam, de nem állapítottak meg semmit, mert nem ez miatt voltak bent. Ma úgy tekintek arra az időszakomra, mintha nem is én lettem volna és nem értem miért tettem. Több nevem van, úgy értve, hogy kitaláltam magamnak neveket és ahova regisztrálok, vagy ahol nevet kérnek azt adom meg, mert úgy érzem az jobb. Sokszor gondolok mást, mint az aki "bennem él". Nagyon sok hamis közösségi oldalam van, akik mind mind mások, rájuk úgy tekintek, mintha nem én lennék, egy harmadik személyben beszélek róluk és ez nekem teljesen természetes. Nagyjából ez.

Valaki tudja mi ez? :/



2020. jan. 8. 10:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Skizofrénia. Attól, hogy szerinted nem "olyan" dolgokat mondanak neked mint más skizofréneknek attól ez még az.
2020. jan. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Juj igen ez komoly betegség
2020. jan. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne keverjük már megint össze a disszociatív személyiségzavart (többszemélyűség) és a skizofréniát (hasadásos elmezavar). Az egyiknél belülről jönnek a hangok a másiknál kívülről. Kérdező menj el egy pszichiáterhez ha normális életminőséget akarsz magadnak. Fiatal vagy még.
2020. jan. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Persze sok tünete van nem csak ennyi, sőt sok dolog van még biztos amit nem írtál le. Ezért javasoltam szakértőt, mert itt ebből a pár mondatból biztos nem lehet megállapítani.
2020. jan. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Disszociatív személyiségzavar állhat emögött. Skizofrén alapból nehezen lehetsz, mivel érzed, hogy valami nincs rendben veled. Van betegség tudatod.
2020. jan. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem lehetne valakivel beszélni erről?

Akár itt, akár máshol, csak jó lenne valaki olyan, aki tudna segíteni. Sajnos egyre összezavarodottabb vagyok. Nem tudom ki vagyok :(

2020. jan. 11. 22:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Először egy diagnózist kellene felállítani amihez egy szakember kell. Utána terápia. Iskoládban van pszichológus? Ha nincs akkor vannak ingyenes lelkisegély szolgálatok amiket felhívhatsz hogy tanácsot kérj hogy merre tovább.

Kék vonal (gyermek- és ifjúsági telefonszolgálat)

116-111

Éjjel-nappal, vezetékesről hívható, ingyenes.

Lelki Elsősegély

116-123

Éjjel-nappal, mobilról vagy vezetékesről hívható, mindkettőről ingyenes.

2020. jan. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Skizofrén tünetek. Ha gondolod írj rám. Tapasztalt vagyok sajna.
2020. jan. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!