Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom lehet? Döntésképtelen...

Mi bajom lehet? Döntésképtelen, gyerekes vagyok még 30 fölött is (több lenn)

Figyelt kérdés

Tehát 31 vagyok lassan, még otthon élek szüleimmel, jövőre abszolút nincs tervem, barátnőm se volt még eddig, emberek közé nem járok. Olyan vagyok, mint egy kb 14 éves gyerek, PC-n játszok egész nap, pénzemből hülyeségeket veszek pl: multkor legalább 20 eurót vertem el csak édességekre, a viselkedésem is gyerekes, sokszor van hogy elbújok emberek elől, aztán megijesztem őket. Komoly dolgokban nem tudok dönteni, ha veszekednek szüleim, akkor felteszem a fejhallgatót, és feltekerem a hangot hogy ne is halljam, mert gyomoridegem lesz tőle...

Neten találtam olyan betegséget hogy adhd-s figyelemzavar, ez lehet a bajom? Emiatt nem fejlődött a személyiségem? vagy lehet vmi más az oka?



2020. febr. 29. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Az a baj, hogy még mindig otthon laksz, és nem dolgozol. Nagy hiba. Majd kapkodhatsz, ha elveszíted őket, és nem lesz, aki eltartson.
2020. febr. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
25-35 évesek két harmada a szüleikkel él, mint te is. Ezt nem kéne ráhúzni semmilyen más betegségre hogy bajod van, ez társadalmi probléma, mivel hogy a magyar kormány ennyit képes tenni a fiatalokért anyagilag. Valaki szerencsés és elég nyitott, jó háttérrel rendelkezik, annak elindul az élete, de ott vannak azok, akik zárkózottak, nem tudnak nyitni. Veled is ez van, nem tudod élni a saját életed. Nagyon sokaknak van ezzel problémája, nem vagy egyedül.
2020. febr. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A szülied a legfőbb bűnösök abban, hogy nem engednek leválni, de magad is kellesz ehhez. Miért akarsz örök gyerek maradni? Jó neked 14 éves szinten maradni, amikor rég felnőtt méretet hordasz ruhában?


Nincs semmiféle figyelemzavaros vagy egyéb divatos bajod. Az az egyetlen bajod, hogy a szüleid kalitkában tartanak, neked meg ez így kényelmes.


Gondolkodj el azon, hogy mit szeretnél csinálni és tedd azt. Vagy maradj otthon, de ne panaszkodj.

2020. febr. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a mamahoteles résszel nem tudok jelenleg mit kezdeni, viszont a figyelemzavarnak van valóságalapja, mert az összes leírás rám illik: a viselkedésem impulzív, állandóan mozgok a széken, hintázok, hajlong a fejem állandóan, aztán meg tényleg nem tudok figyelni, ha olvasok egy könyvet, sokszor nem tudom hogy miről olvastam előző lapon, ezért vissza kell lapoznom hogy még1x elolvassam...
2020. febr. 29. 17:28
 5/8 anonim ***** válasza:

A számítógép-függőségnek is hasonlóak a tünetei, mint amiket felsoroltál, csak úgy mondom. Dr. Google-t meg hagyd a p.ba, nem fogod tudni magad "diagnosztizálni", nem véletlenül tanul egy pszichiáter sem 6+5 évet...

Dolgozol valamit? Ha nem, kellene keresni, akár egy szarul fizetőt is, mert a pénzforráson túl jellemépítő is.

2020. febr. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
van munkám, nem írtam hogy nincs, és ott se olyan vmi jó jellemfejlődésből, hisz a figyelmetlenségem miatt sokszor hibázok, és az emberek ugye rögtön ítélnek...
2020. febr. 29. 23:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Diagnosztizáltasd magadat, ne a Google-lal, hanem orvosokkal. Akkor majd hivatalos papírod lesz arról, hogy más vagy, mint a többség. Aztán elmondhatod a főnöködnek, és mutathatod is a diagnózist, ha akarod; ha már túl vagy a próbaidőn, emiatt nem bocsáthatnak el.
2020. márc. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Már hogy ne bocsájtanának el. Bármi ürügyet kitalálhatnak, hogy miért bocsájtanak el, a főnököd a semmiért is kirúghat, ha olyan kedve van. Gyerekes vagy, nem akarod elfogadni, hogy vége. A szüleid is hibásak, életképtelennek neveltek és most visszaüt rájuk. Félsz a nagy betűs élettől, mert nem tudsz róla semmit. Az hogy számítógépes játék függő vagy, viszont nem megy rá a munkára, csak a szabadidőd 90%-át teszi ki, az a te dolgod. Mindenki úgy tölti a szabadidejét, ahogy akarja. Nagyon sok 35-40 éves ember játszik, ez nem probléma. Viszont itt az ideje felnőnöd. Gyűjtsd a pénzedet és kb 1 éven belül összegyűlik annyi, hogy akkor legalább albérletbe elmehess. Ha kiesel ebből a pozícióbol, akkor egyből felnősz.
2020. márc. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!