Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Olyan dolog izgat...

Mit tegyek? Olyan dolog izgat ami karos a mentalis egeszsegemre?

Figyelt kérdés
Izgat a bdsm es azon belul is a megalazottsag. Elkezdtem mar egy ideje a pszichoterapiat es jol is haladok, viszont. Neha a munkahelyrol hazafele elotor bennem a szegyen es ilyenkor elindulnak bennema szexualis gondolatok ahol en kerulok megalazo helyzetbe. Pedig a munkahelyem nem mondhato rossznak, sot. Na de a lenyeg, hogy hat egesz heten nem volt semmi ilyen gondolatom, viszont hetvegen olyan erosen elotortek bennem, h hat engedtem a csabitasnak es meg is alaztak/alaztam magam egy adag szexualis izgalomert cserebe. Viszont igy eleg sutan erzem magam es konkretan utcara menni se konnyu. Rosszul erzem magam es szorongok is. Viszont mikor nem csinalok ilyet akkor tok jol vagyok. Sajnos mentalisan viszonlag normalisan kene maradnom, nem tehetem meg, h otthon lazsaljak, mert nincs kedvem kimozdulni. De tenyleg olyan erosen elotornek az ilyen vagyak, h az addig felepitett szemelyes hataraimat is lerombolom erte ee visszacsuszok a godor aljara. Pedig mar sikerult onbecsulest szerezni, de hat no. Nem birok ellenallni akkora a kisertes. Otlet, tipp? Valakinek volt hasonlo?
2020. márc. 3. 01:34
 1/5 anonim ***** válasza:

A legjobb, amit tehetsz, hogy csatlakozol néhány online közösséghez, akik a BDSM témában mozognak. Ismerkedj, beszélgess, olvasgass... Meg fogod látni, hogy mennyi stabil, összeszedett ember van ebben a kultúrában, akik az egész életüket így élték le. Ebből azt a következtetést kell majd levonnod, hogy ha egyébként stabil vagy, akkor a szexuális fétis kiélése NEM károsító hatású, nem szégyenletes dolog.


Persze ezek csak lelki dolgok, testileg attól még simán veszélybe sodorhatod magad, ha nem vigyázol és megbízhatatlan partnerrel kerülsz össze.

2020. márc. 3. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az első válaszolóval.
2020. márc. 3. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Na igen, ez a fura. H mas szubmissziv hajlamu embereknek miert nem karosito? En miert erzem magam rosszul utana? A legszelsosegesebb eset az az ongyilkossagi gondolatok voltak egy egesz estes "szeansz" utan. De egyebkent meg utana egesz nap rosszul erzem magam es nehezebben tudok beszelni masokkal.
2020. márc. 3. 14:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen szeánszon voltál?
2020. márc. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Laylah ***** válasza:

Szerintem a szégyenérzés okozza. Úgy véled, hogy a vágyaid nem normálisak, hogy megvetendő, amit kedvelsz. Magadban kell lerendezned, fogadd el, hogy ez van, téged ez izgat, és nincs ebben semmi kivetnivaló, hiszen másnak nem ártasz vele, és ahogy mondani szokták, mindenki szabad a sajátjával. Tehát másra nem vagy veszélyes emiatt. Magadra csak akkor, ha úgy döntesz, de remélem, ismered a határaidat és a domod is (már ha van egy fix). Ezen kívül senkinek nem kell rólad tudnia, hogy téged ez izgat fel. Fogd fel úgy, mint egy izgalmas titkot.


Pár évvel ezelőtt én is belekóstoltam ebbe, de szerintem nem vagyok rá alkalmas. Akármilyen pici pofonra pl. azonnal ugrottam, baromi dühös lettem, más szituációra meg csalódottságomban sírógörccsel reagáltam. Egyes elemek viszont tényleg kifejezetten izgatóak voltak és a mai napig jó emlékek.


Azt tudom javasolni a fentieken kívül, hogy ha rád jön ez az érzés, éld ki, élvezd ki, aztán felejtsd el a következő alkalomig. Ne gondolj rá, ne agyalj semmin, ami ezzel kapcsolatos. Fogd fel egy fizikai szükségletnek, amit letudsz, mikor itt az ideje, aztán tovább is lépsz rajta.

2020. márc. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!