Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rexetin mellett minimális...

Rexetin mellett minimális alkohol?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szóval két hete szedek rexetint, szerencsére már érzem is a pozitív hatást.

Ma viszont egy kis baráti sörözgetés lenne. Nem vettem be reggel a gyógyszert, viszont nyilván a szervezetembe benne van. Lehet így valamennyit inni mellette?


2020. ápr. 3. 11:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha kihagyod a gyógyszert sose fogsz rendbe jönni. Ennyire fontos a sörözgetés, nem lenne jobb helyre jönni és elfelejteni az egész betegséget?
2020. ápr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hivatalosan természetesen semennyi alkoholt nem szabad a szedése alatt fogyasztani.

Ha egy napot kihagyunk, arról azt a feltételezést olvastam hogy nem hat többet ugyanúgy - ezt nem tudtam megállapítani. De mivel a hatás 3-4 hét alatt alakul ki, akkor is ütközik az alkohollal. Persze volt, hogy én is kihagytam, de a fene tudja. Amúgy sem ez a gyógyszer volt a megoldás, ezért nem tudom hogy számított-e a kihagyás.

A tapasztalataim szerint néhány sör nem árt, de inkább nem kockáztatok - most már (mert sokszor abbahagytam és újra kezdtem az elmúlt 20 évben). Nem igazán vált be önmagában sosem, bár volt pozitív hatása, ezért is kezdtem el mindig újra.

De most ez csak a másodlagos gyógyszerem. Az elsődleges gyógyszerem annyira jó, hogy egyáltalán nem hiányzik az alkohol, társaságban sem. Korábban alkoholt használtam a szociális szorongásom oldására, de már semmi szükségem rá - akkor meg minek egyáltalán.

De ha mégis innék pár sört, arra tippelek hogy nem számítana - lehet hogy egyet legurítok amikor legközelebb strandra megyek.

Heti rendszerességgel viszont nem csinálnám. Abban biztos vagyok, hogy az már károsan befolyásolná a gyógyszer hatását.

2020. júl. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!