Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség, meg bolondultam?

Segítség, meg bolondultam?

Figyelt kérdés

Az egész egy rossz álommal kezdődött

Azt álmodtam hogy senki sem lát és utánna felkeltem hogy ez csak álom és elkezdtem sikítani aztán megint felkeltem hogy ez csak álom és utánna már igazábol felkeltem de valahogy féltem hogy ez is még az álom része.

És azóta rettegek néha elkap egy nagyon rémisztő érzés hogy mi van akkor ha az egész életemcsak álom, félek attol hogy egyszer ráeszmélek hogy bolond vagyok és a barátaimat és a páromat is csak képzeltem vagy álmodtam.

Legbelül tudom hogy fen tvagyok és nincs semmi baj de aztán jön ez az érzés ez a rettenetes félelmetes érzés hogy de mivan ha mégis álom az életem csak ennyire valóságos és ilyenkor legszivesebben elmenekülnék félek hogy meg fogok őrülni, néha már nem sok választ el attol hogy elkezdjek üvőlteni hogy segítség nem akarom ezt és tünjön el ez a gondolat.



2020. ápr. 5. 21:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Mióta tart ez?

Ha hosszabb ideje, érdemes elmenned egy pszichológushoz. Nem vagyok szakember, de szerintem nincsen komoly baj, és biztosan nem bolondultál meg.

2020. ápr. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A szorongasnak van egy ilyen tipikus formaja, a megbolondulastol valo felelem.

Ez rossz, de nincs koze az elmebetegseghez. Sot, pl a hallucinalo skizofrenek nem hiszik el, hogy veluk van a gond.

Ez a mostani helyzet nagyon konnyen megindokolja a szorongast, es a figyelmed nehezebb elterelni.

Sulyos szorongasnal szukseg van segitsegre, de ha szaz szazalek, hogy nem bolondulsz meg, remelem, jobban erzed magad.

2020. ápr. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!