Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mivel tudnám csillapitani a...

HannahUwU kérdése:

Mivel tudnám csillapitani a nemi diszfóriát?

Figyelt kérdés
Rühellek fiúként élni, minden nap, amikor belenézek a tükörbe legszivesebben sirnék. Amikor az utcán vagy az iskolában meglátok egy lányt már attól is teljesen összeomlok, mindig azon gondolkodok, hogy én miért nem születhettem lánynak és, hogy soha nem fogok úgy kinézni mint ő. (Szerencsére a karantén miatt az utóbbi annyira nem szokott lenni.) Nem egyszer vagdostam magam, mivel néha van olyan, hogy már olyan szinten ki vagyok ezzel, hogy úgy érzem, hogy semmi más nem tud megnyugtatni. Járok pszichológushoz is, de nem nagyon segit. Elhatároztam azt, hogy még várok 2 évet, hogy elkezdhessem a hormonterápiát 18 évesen és, ha az után sem vagyok megelégedve a testemmel akkor megölöm magamat, mivel igy már nem birom tovább. Jelenleg most arra várok, hogy megjöjjenek a női ruháim, mivel az egyik barátom volt olyan kedves, hogy megrendelte nekem (mivel nekem nincs bankártyám és boltban nem merek vásárolni), remélem a ruháktól picit jobb kedvem lesz.

2020. ápr. 6. 08:34
 1/9 anonim ***** válasza:
6%

Gondolom, a fiúkhoz vonzódsz. Nos, akkor azt tudod tenni, hogy a fizikai testedet próbálod majd életed során edzéssel, frizurák-szakállak próbálgatásával olyanná tenni, hogy mikor tükörbe nézel, egy számodra vonzó férfi nézzen vissza rád, aki megüti azt a szintet, hogy azt mondjad, bele tudnál zúgni.


A lelked egy dolog, a tested egy másik. A szerencsés emberekben a kettő neme összhangban van, de nem mindenki ilyen szerencsés. Meg kell tanulnod különválasztani a két "énedet", sak igy boldogulhatsz, és válhatsz viszonylag boldog emberré a mai magyar valóságban.


tapasztalat...

2020. ápr. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
7%

Ja és szeresd magadban mindkettőt, a nőt is, és a fizikai férfit is. És a férfit férfiként öltöztesd, úgy, ahogy az más pasikon is tetszik neked. Örömforrás lesz az is.


Persze, ha nem a fiúk tetszenek, akkor eleve rossz a tanácsok kiindulópontja, de feltételezem, hogy jó eséllyel hozzájuk vonzódsz.

2020. ápr. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Az önpusztító gondolatok csak véget mutatnak, nem megoldást és boldogulást. Keress kapcsolatot más transznemű fiatalokkal, akik hasonló cipőben járnak, átélték már vagy éppen benne vannak abban, amiben te most érzed magad. Ők biztosan tudnak segíteni abban, hogy láss értelmet abban, hogy tovább éld az életed, megtaláld a boldogságot.


Olvass és hallgass transznemű témákban, sok youtuber van, aki szabadon beszél az érzéseiről. Ha beszélsz idegen nyelven, akkor hihetetlen előnyöd van, mert más nyelveken sokkal-sokkal többet tudsz meg.


A diszfória leküzdésére több módszer is van, de neked azt kell megtalálnod ezek között, ami konkrétan neked segít.


Én személyesen úgy látom (és ez lehet nem feltétlen kompatíbilis a te gondolkodásoddal), hogy nem kell törődni azzal, hogy más mit gondol. Éld az életed úgy, ahogyan te jól érzed magad benne. Ezzel nem ártasz a világon senkinek.


Ha nőnek érzed magad és biztos vagy az érzéseidben, akkor hordj női ruhákat. Ha a szakember, akihez jársz, fel tud írni hormonsemlegesítőt (nem emlékszem hogy hívják pontosan magyarul), akkor élj vele, azzal ki tudod húzni könnyebben azt a 2 évet ami még hátra van a hormonig.


Ha beszélsz idegen nyelven, akkor további lehetőség lehet a külföldi továbbtanulás és élet. Sok olyan ország van, ahol 18 éves kor alatt is megkaphatod az orvosi támogatást a nemi diszfória csökkentéséhez. Hivatalos iratokban a névváltást, a nem kijavítását. Például Spanyolországban.

2020. ápr. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Persze, milyen klassz időzített kérdés, és még válaszolsz is rá.
2020. ápr. 9. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ellenkező helyzetben vagyok, én a binderemet várom, hogy megérkezzen, és most épp annak örülök, hogy a bátyám eddig velünk lakott, de most elköltözött a barátnőjéhez, és egy csomó ruháját itt hagyta azzal, hogy neki már nem kellenek. Pont jók rám, mert kb. egy magasak vagyunk, és megengedte, hogy hordjam őket.

Egyébként szerintem tanulj meg valamilyen idegen nyelven folyékonyan, és készülj tudatosan arra, hogy külföldre költözöl, mert Magyarország sajnos egyre rosszabb hely a "mi fajtánk" számára, én már egyáltalán nem érzem magam itt biztonságban. Amint elvégzem az egyetemet, elhúzok ebből az országból. Ha így előre tervezel, lesz valamilyen életcélod, kereshetsz egy befogadó országot és utánanézhetsz, hogyan működik ott a hormonterápia, és ez talán majd vissza fog tartani attól, hogy az öngyilkosságon gondolkodj.

Addig is azt hiszem, a Transvanilla Egyesületnek van lelkisegély-szolgálata, velük is felveheted a kapcsolatot.

2020. ápr. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én meg igyekszem elfogadni, hogy a párom transzvesztita( vagyis crossdresser)

Az előző egyesület a a transzi párjának is segít lelkileg?

2020. máj. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A transznemű és a transzvesztita nem ugyanaz, teljesen mást jelent a kettő, utolsó. Csodálkozom, hogy ilyeneket nem tudsz a párod mellett. Beszélgess vele többet, tájékozódj!
2020. máj. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, mert itt rengeteg ilyen kérdés volt a témában, ami nem 2010-ben hanem idén lett kirakva :S

Gondoltam megkérdezem itt, hátha érdemleges választ kapok.Ha bármiben raktam ki kérdést alig jött válasz vagy ha jön is az sem mindig segítő, így már nem igen rakok ki kérdést.

2020. máj. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tudom mi a különbség,de nem tiszta még a párom fejében hogy mit akar, pedig ő már bőven középkorú és nem 18 év alatti bizonytalan kamasz (és lássuk be kamaszként MIND bizonytalanok vagyunk)

Hol másutt kérdezzem meg, ha mindenki fél ezt kijelenti még anonim módon is és eddig SENKI nem ajánlotta azt az oldalt?

Elnézést hogy nem kétségbeesett kamasz vagyok, hanem csak egy kétségbeesett felnőtt.


Neked kérdező ajánlom ezt vizsgáltasd ki orvossal, hogy tényleg lehet e hormonkezelésed, mert pszichológus véleménye kell aki ezt alátámasztja és kiskorúként nem dönthetsz hormonkezelésről egyedül.

Ha kiderítik lányként akarsz öltözni vagy tényleg lányként akarsz élni akkor máris megnyílik előtted egy új út és élhetsz még boldog életet, ha ezt tisztázódik.


és az előző válaszoló által írt oldalról ezt olvasd el:

[link]

2020. máj. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!