Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudn csillapítani a...

Hogyan tudn csillapítani a depresszióm tüneteit?

Figyelt kérdés

Pszichológushoz unszolás végett elmentem, kb 8 hónapja járok hozzá, nem igazán segített. 3 éve aktívan sportolok, egy ideig segített, mostmár nem, sôt kezd elegem lenni belôle Rengeteg hobbim volt, sok dolog érdekelt, mostmár egyik sem köt le, nem érdekelnek.

Ezek a dolgok, amiket nagyon sokan javasoltak, de mint halottnak a csók... Nem sokat érnek.

Azért is nehéz a helyzetem, mert kívülröl nem tûnök depressziósnak, csak egy átlagos srácnak. Nem mutatom ki az érzéseimet.

Haverjaim vannak, de ôk nem tudnak ebben segíteni (nem is akarom), mindegyikük éli a saját, normális életét. A pszichológusom (iskolai) azt javasolta, hogy forduljak komolyabb szakemberhez, esetleg gyógyszeres kezelést is vegyek igénybe, de én ezt nem szeretném.

További tüneteim, hogy utálom magam, súlyos önbizalomhiányom van, kizárok mindenkit az életembôl, haragszom a világra, az emberekre, magamra is. Nincsenek céljaim, nem mozgat meg semmi és senki, nem vagyok szomorú, se boldog, csak szimplán szar kedvem van állandóan és szenvedek. Nem érzem jól magam így, én is normális, átlagos életet akarok.

Van valami tanács, hogy mit tehetnék? Nagyon örülnék neki.

19/f



2016. jún. 5. 17:13
 1/2 A kérdező kommentje:
*tudnám
2016. jún. 5. 17:14
 2/2 anonim ***** válasza:

Háziállat, állatokkal való foglalkozás segíthet. :)

Engem legalábbis mindig felvidítanak, ha játszom, törődöm velük.


Ha gondolod, beszélgethetünk is, írj nyugodtan! :)

2016. jún. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!