Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elkezdtem alkoholt inni mert...

Elkezdtem alkoholt inni mert nagymenőnek érzem magam olyankor! Van más mód hogy nélküle is úgy érezzem magam?

Figyelt kérdés

Soha nem ittam eddig. Most 2 hónapja rábeszéltek egy baráti összejövetelen hogy igyak egy pohárral a barátom gyereke egészségére. Két pohár lett belőle. Azt vettem észre hogy nagyon menő lettem tőle. Üzleti tanácsokat kezdtem adni és befektetési ötleteket. Eddig ezeket nem mertem mondani senkinek, csak otthon irogattam őket papírra. Most meg előadást tartottam. A világ urának éreztem magam aki percek alatt milliókat tud keresni. Teljesen elhittem magamról olyan magabiztossá váltam.

Elég jó érzés volt kicsit valakinek érezni magamat. Egyébként egy nagy senki vagyok, egy visszahúzódó alak akinek a véleményére senki nem ad, sőt meg se hallgatják. De akkor annyira jól előadtam a terveimet hogy mindenki rám figyelt. Tök laza is voltam, mint még soha. Azt mondták a barátaim hogy sokkal jobb fej voltam akkor!

Azóta minden nap megiszok reggel egy pohárral, délig jól is érzem magam tőle, sokkal jobban is megy az irodai munka! Sokkal jobban merem bedobni az ötleteimet. Életemben először még csajozni is mertem (még a vírus előtti napokban simán kikezdtem egy csinos kolléganővel és jó néven is vette, azóta videohivásban beszélgetünk és randizni is fog majd velem)

Nagyon jó érzést ad az a pohár, más ember leszek tőle, olyan aki mindig is akartam lenni. Eddig zavarba jöttem attól is ha egy liftben voltam egy nővel. Ha mindig megiszom az egy poharat az meddig fog kitartani? Nem fogok hozzászokni? Mivel lehetne kitolni ezt az időt? Hogy mindig olyan lehessek mint akkor? Ha randizni fogok, akkor nem ártana ha egész nap jófej tudnék lenni.


2020. ápr. 7. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez egyenes út a komoly alkohlizmushoz, nézz meg pár videót, milyen leszel néhány év múlva és gondold végig, hogy tényleg ezt akarod-e!

Másrészt te ugyan könnyebben kezdesz beszélgetni másokkal, csak ök nem fognak akarni veled, egy alkoholtól büzlö, lerobbant lúzerrel szóba állni!

2020. ápr. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A részegek mindenkinél okosabbnak és erősebbnek képzelik magukat.

Pont ezeket a jellemzőket írtad le.


Megindultál lefelé a lejtőn...

Most még megállhatsz.

2020. ápr. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az alkoholtól nem lettél más ember. Eddig is képes lettél volna ezekre a dolgokra, de a gátlásaid miatt nem hitted el. A pia lebontotta a gátlásaidat és megbizonyosodtál róla, hogy igazából nem is olyan rossz dolog kilépni a komfortzónádból. A következő lépés az lenne, hogy belásd, hogy ugyanezt józanul is meg tudod tenni. Hogy nemcsak azért édemes, mert egy feles után úgy érzed, nem érhet baj, hanem mert tényleg nem érhet baj.


És ez lehet, hogy nagyon szabópéteresen hangzott, meg könnyű azt mondani, de ez az egyetlen út. Természetessé kell tenned a magabiztosságot, mert ha a piához kötöd, abból semmi jó nem fog kisülni.

2020. ápr. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Remélem nem autóval jársz melózni.
2020. ápr. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, kezeltesd a szorongásod. Ezt nem csak alkohollal lehet elérni. Sőt a pia nem fogja sokáig ezt az èrzést adni, vagy egyre több kell majd hozzà. Hosszútávon nem megoldás semmire. Te sem akarod gondolom alkoholistaként leélni az életedet. Csak még magányosabb leszel idővel, mert kerülni fog mindenki.
2020. ápr. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Sajnos magamtól nem megy ez a dolog. Nem megy nálam, hogy most elhatározom ... egyszerűen a szavak nem jönnek ki a számon, remegek, remeg a hangom, izgulok. Nővel beszélni se mertem. Most meg webcamerán simán szórakoztatom a kolléganőmet, azt mondja hogy marha vicces vagyok. Magamtól remegő hangon azt se tudnám mit mondjak.

Kezeltessem magam? Ha beadnak minden napra egy gyógyszert amitől zombi leszek az nem függőség? Gyógyszerfüggőség? Az ugyanolyan mint az alkohol. Nem haladom meg az egy poharat! Soha! Nincs is ingerem rá mint az alkoholistáknak, az izét se szeretem.

Egyébként tömegközlekedek, nincs is jogsim! Nem tudom miért kell rögtön potenciális gyilkosnak beállítani az embert! Attól még van felelősség tudatom!

2020. ápr. 8. 09:17
 7/7 anonim ***** válasza:

Minek tetted fel a kérdésedet, ha úgyis iszol tovább??!


A szinten tartáshoz egyre többet fogsz inni, és az utcán fogod végezni mint hajléktalan.

Na majd akkor csajozzál.

2020. ápr. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!