Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandóan izzadok ez mitől...

Állandóan izzadok ez mitől van és mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 20/L vagyok. A családomba anya részéről örököltem a túlzott stresszt, az idegeskedést. Már évek óta nem tudok pólókat hordani, mert hiába fürdök le napi 3-4szer, akkor is nagyon durván izzadok. Így lány létemre borzalmas szégyen nekem ez .. Már próbáltam ilyen lila gyógyszappant, de nem segített. (Azt hiszem talán Manna szappan volt). Rendes szappant is és 2x szoktam tusfürdővel kimosakodni. Főleg a hónom alatt van gond. Tudom, hogy undorító és sokan azzal fognak jönni, hogy ne idegeskedj, főleg ennyi idősen. De bízom benne, hogy nem én vagyok az esetlen és valaki tud segíteni, valamilyen gyógyászati dolgot mondani. Köszönöm a válaszokat előre is.

2020. ápr. 8. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Inzulinrezisztancia is lehet, de első körben, pajzsmirigyed nézesd meg.

Kezdj el magnéziumot szedni b vitamint szedni (magnézium citrát hatóanyaggal), oráncfű, levendula, diólevél, orvosi citromfű gyógyteákat inni, ízesítés nélkül.

Koffeintartalmú, vagy egyéb cukros üdítők, alkohol kerülendő.

2020. ápr. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

plusz, ajánlom a relaxációs szenék hallgatását fülhalgatón.

youtubon, találsz sokat. előző voltam, jobbulást.

2020. ápr. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt lehet öröklött (ki hol és mennyire izzad), másrészt a szorongás miatt van.


Azt modom neked, ami nekem bevált: állandó és rendszeres hónalj-szőrtelenítés, gyakori mosdás, hosszabb utakon mindig legyen nálad pár tiszta póló cserélni, és vegyél olyan spec. hónalj izzadásra való krémdeót, ami nagyon erősen gátolja az izzadást (de csiníján kell vele bánni, nézd meg alaposan, hogyan kell használni!).


Ezen felül léteznek olyan lemosók, szappanok, amikben verbéna vagy citromfű van, az előbbi jobb, illetve levendula. Mind segít egy kicsit.


Lehet botoxkúrát kérni bőrdokitól, az segít a legtöbbet, de én nem vagyok reflektorfényben és irtózom a tűktől, úgyhogy ez kimarad (és meglehetősen drága, félévente ismételni kell).


Végül pedig léteznek ruha hónaljéba belülről beragsztható, egyszer használatos betétek, amik segítenek, ha valahol nagyon meg kell jelenni és nagyon ciki a nagy hónaljfolt.


Egyébként nem undorító, csak roppantul kellemetlen. És szégyent kelt, mert általában intolránsak azok, akiknek nincs ilyen gondjuk.


Nagyon szívesen és ne aggódj! :)

2020. ápr. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Solutio antisudorica.

Nézz utána mi ez. De mivel alumínium tartalmú, csak indokolt esetben használd.

Otthonra pl ne. Nálam hasonló tüneteket tud enyhíteni.

2020. ápr. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is a solutio antisudoricát tudom ajánlani.
2020. ápr. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
En is a solutio antisudoricat ajanlom, de ovatosan vele, mert egesi serulest is tud okozni.
2020. ápr. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kezdj el magnéziumot és D vitamint szedni meg kitűnő gyógyteák vannak rá.
2020. ápr. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!