Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Össze visza szedem aminek a...

Össze visza szedem aminek a nevét mindenki tudja Frontint 24 mg már. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A lelkisegély szolgat azt mondta,hogy ha nagy. baj,sürgősségivel bevisznek,csökkenteni sajnos nem megy,csak akkor tudom,hogy oké beveszem mindet.reggel nem kell,délben 12 mg,este 12 mg.nélkülük feszült vagyok.
2020. ápr. 11. 02:02
1 2
 1/19 Septimius ***** válasza:
A Frontin szedése nem fenntartható. Függőséget okoz, és többet árt mint használ. Engem októberben kezdtek leszedni róla, először Váliumra tettek, utána antidepresszánsokra. Van sürgősségi pszihiátria, nyugodtan bemehetsz, én is voltam párszor. A Frontinról le kell jönni, de 0.25 mg az semmi, ha nem régóta szeded, 2 hónap alatt rendbehoznak.
2020. ápr. 11. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Septimius ***** válasza:
Ha meg tényleg 12 mgot szedsz naponta 2x, az túladagolás, a dobozon asszem napi 3x1 mg van. Le kell fokozatosan szokni róla, az orvos segít, először átszámítják Váliumba, mert annak hosszabb a felezési ideje és lassabban ürül ki. Aztán 2 hetente 0.25 mgmmal csökkentik az adakot, lépcsőzetesen le lehet építeni. Ha ilyen sokat beveszel, elvonási tüneteid vannak. Én nem tudom a történeted, neked kell mindent őszintén elmondanod.
2020. ápr. 11. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
46%

Nem sok mindenhez értek az életben, de a gyógyszerekhez nagyon. Tolerancia elvonásban vagy, a függőséged súlyos, életveszélyes kategória. Már én is annak számítottam a napi 3-4 mg-al. Honnan szerzel be ennyi gyógyszert? Nincs orvos, aki ennyit felírna legálisan. Mindegy. Lassú csökkentéssel lehet/kell lejönni. Nem hazudok, szar lesz, de meg lehet csinálni, sok embernek sikerült már, köztük nekem is. Kb 2 év alatt csökkentsd le nullára, és még 1 évet számolhatsz a teljes gyógyulásra. Ha tartod, vagy emelgeted az adagot, akkor 1-2 éven belül elmezavarra, teljes agyi leépülésre, majd halálra számíthatsz. Tudom, hogy döbbenetes ezt olvasni, de a hazudozással nem segítenék. Ideje szembenézned a tényekkel. Kórházi elvonót nem javasolnék, túl gyorsan és drasztikusan szedik le az embert, az elvonási tüneteket nem tudják csökkenteni, hamar hazaküldenek, ahol rögtön vissza is fogsz esni. Súlyos függőséget csak lassan biztonságos elhagyni. A neten több ezer oldal van fent a függőségről, elvonásról, ütemtervek, tájékoztatók, sorstársak, stb.

Veheted úgy, hogy ez egy nagy kihívás. Hihetetlen akaraterő kell hozzá, kitartás, fegyelem. De megéri végigcsinálni, teljesen új ember leszel fizikailag, lelkileg, agyilag, mindenhogy. Ha rám hallgatsz: előbb olvasgass vagy 2 hétig a témáról, kórházba inkább ne menj, és lassan csökkentsd az adagokat. Sok sikert!

2020. ápr. 11. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Súlyos függőséged van, erről magadtól nem fogsz tudni lejönni. Keress addoktológust, neked nem lelkisegély szolgálat kell!
2020. ápr. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Szerintem, te véletlenül elirtad a dózist. Ennyit nem tudsz bevenni, képtelenség! Marék számra kéne szedni. Anyagilag sem mindegy. Nagyon veszélyes, amit csinálsz.
2020. ápr. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nem írtam el sajnos,3 rebabon voltam,minig visszaestem.

De még olvsok két hétig már.nagy baj lesz.

Magamtól nem tudok leállni figyelni ke ll rám.

Hívjam ki a sürgősségit vagy nem?

2020. ápr. 11. 11:51
 7/19 A kérdező kommentje:

Nagyon nem akarok bemenni régen ilyennel tönkre tettem a szüleimet.

Mennyit vennétek be és azt tartanám?

2020. ápr. 11. 11:56
 8/19 A kérdező kommentje:

Ahonnan nem rég kijöttem Celldömölkön. van egy kiváló renab most jutott eszembe.Pont akkor indult a vírus amikor visszaakartam menni.

Nem engedte mert már zártlat volt.

Ugyhogy erőt kell magamon venni és csökkenteni, bár 250 mg van itthon.

Háziorvostól,magánlraxisból vettem.

2020. ápr. 11. 12:12
 9/19 Septimius ***** válasza:

Ekkora dózisnál a szervezetednek egyszerűen KELL az alprazolam, semmivel sem másabb, mint az alkoholfüggőség. Ha túl hirtelen leállsz vele, meg is halhatsz. Neked orvosi utasításra van szükséged, és egy rendes tervre, hogyan tudod abbahagyni. Nem lehet egyik napról a másikra, nagyon hosszú, több hónapos folyamat lesz. Az elvonón nem fognak veled annyi ideig foglalkozni mint amennyi időre szükséged lenne, ezért nem is sikerül. Ha te is akarod, akkor viszont tudsz segíteni magadon.

Az Ashton Manual-t kövesd, nálad rosszabbak is leszoktak már vele. Ennek az a lényege, hogy nagyon lassan csökkenti az adagot hetek alatt, és átszámolják az adagot diazepamba (Valium, a szervezeted könnyebben elbánik vele, mert a lassabban szívódik fel). Az elvonón nincsenek benn elég ideig az emberek. Az Ashton Manual reggel-délben-este adagokra bontja a napi mennyiséget, vagyis először vegyél be 3x7 mg-ot, ez máris kicsit kevesebb mint a 24, és elosztja a dózist több részletre. Ezt csináld egy hétig, és ha ez sikerült, akkor máris előrébb vagy. Ne gondolkozz hosszú távon, csak egy hetes turnusokban kell 'túlélned', és lassan-lassan csökkenteni, csak akaraterő kell hozzá.

2020. ápr. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Septimius ***** válasza:

[link]


Ezt mutasd meg az orvosodnak, és mondd meg neki, hogy le akarsz jönni. Az orvos segíteni fog beállítani a rendes adagot, és rajtad fogja tartani a szemét, nehogy baj legyen. Én nem vagyok orvos, de hasonló gondjaim voltak, mint neked, és tudom, hogy borzalmas időszak volt, ezért akarok segíteni és elmondani, hogy mi vált be. Mit csinálnak az elvonón veled? Mennyi ideig voltál bennt? Miért engedtek ki, mennyi volt a maximum adag, mióta szeded, miért kellett újra bevenned stb. Ezeket mind el kell mondanod egy ORVOSNAK, nem telefonos lelkisegélynek, és nem a gyakorikérdéseknek! Plusz ha az orvos nyugodtan felír neked ilyen sokat enélkül a kérdések nélkül, az egy fos alak, és nem érdekli a történeted. Keresned kell egy normálisat, aki segíteni akar, és nem csak felírogat ennyit. Annyit tudnék erről beszélni, de tényleg úgy érzem, hogy ezt nem az internet tudja megoldani. Tényleg az egészségeddel játszol, keress egy rendes orvost, aki SEGÍT és nem csak felír még többet.

2020. ápr. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!