Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki mit tapasztalt escitalopram...

Ki mit tapasztalt escitalopram hatóanyagú gyógyszer adag emelésekor? 5 napja,2,5 mg-ot szedek holnaptól szeretnék 5mg-ot. A normál adag 10 mg csak szépen emelem lassan.

Figyelt kérdés

2020. ápr. 13. 13:01
 1/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk 5mg-al kellett volna kezdeni, de én a biztonság kedvéért 2,5 el kezdtem.
2020. ápr. 13. 13:03
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát most erre mit mondjunk?
2020. ápr. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem például nem vált be mert évekig és unipoláris depresszióval kezeltek de kiderült hogy bipoláris affektív zavarom van. Pszihotikus tünetekkel, szóval nekem antidepresszáns mellett is átcsapott mániába, pedig előtte nagyon mély depressziós voltam sokáig. Szóval nálam ezt hozta ki. De legalább kiderült időben.
2020. ápr. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólást.

Igen sok esetben nem válik be.

Én szociális fóbiára szedem.

2020. ápr. 13. 20:14
 5/10 anonim ***** válasza:

Én öttel kezdtem az első nap volt hányingerem utána elmúlt. Amúgy azért kapsz mellé nyugtatót (gondolom kaptál) hogy a mellékhatás türhetőbb legyen hiába kezded olyan pici adaggal úgyis érezni fogod az emelésnél.

Amúgy nekem az elején bevált szociális fóbiára most már sajnos hatástalan. Sok sikert a gyógyszerhez remélem neked beválik!

2020. ápr. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nem kaptam mellé nyugtatót
2020. ápr. 14. 09:09
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Vegul milyen volt, amikor emelted? Nagyon rossz?
2020. máj. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Ezeket a váltásokat 2,5-ről 5-re 7,5-re megéreztem, az első napokban 2 szer volt hányingerem, fejfájás többször, érdekes, hogy a 10-mg ot nem éreztem meg annyira..

És azért már "sok" idő eltelt de semmi olyan kirívó mellékhatást nem tapasztaltam.

Sokszor beveszem és semmi mellékhatást nem érzek. Néha fejfájás.


A pozitív hatásait viszont érzem.

Már nincs ez a heves szívdobogás. Ennek nagyon örülök. És a kézremegés is eltűnt, enni is tudok másokkal.

A nyakizom tik vagy akaratlan mozgás viszont annyira még nem csillapodott.

De olvastam, hogy 3 hónap szedési idő után fejti ki igazán a hatását.

2020. máj. 21. 13:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Na tök jó! :) a hányinger mennyire volt erős? Azért kérdezgetlek, mert lehet nekem is ezt a gyógyszert kell majd szednem és így is naponta émelygek, hol jobban hol jevésbé.... meg hányás fóbiàm is van. Szóval nehezen szánom rá magam ezekre a gyógyszerek kipróbálására...:(
2020. máj. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia énis félek a hányástól de nem hánytam tőle. A szorongástól voltak emésztési problémáim. Nekem az 5 mg scippat emeltek most 10 mg ra.
2020. szept. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!