Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az egész életem rossz szokások...

Az egész életem rossz szokások, függőségek halmaza. Hogyan tudnám megvltoztatni az egeszet?

Figyelt kérdés

Lényegeben csak rossz dolgokat csinálok.

Sok édességet eszek már évek óta, számítógép függö vagyok, és tul sokat maszturbálok ami miatt állandóan fáradt vagyok.Hogyan lehetne mindent megváltoztani?



2020. ápr. 19. 02:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Fejben kell eldönteni, hogy változtatni fogsz, a többi már akaraterő kêrdése.

Nyugtató függő voltam, ami nagyon sok problémát okozott. Telt, telt a pohár, aztán egyszer csak tele lett. Azt mondtam, h oké most lett elegem, ez így nem mehet tovább. Soha többet nem vettem be még egy szemet se, pedig súlyos elvonási tüneteim voltak.

Neked még annyi tanács, h keress egy egészséges, hasznos függőséget. Ez lehet séta, torna, nyelvtanulás, stb. Amikor rádtör a vágy, akkor futsz egy kört.

2020. ápr. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindenkinek vannak függőségei! Ez egy teljesen emberi dolog, ilyenek vagyunk, emiatt ne utáld magad.


De, ahogy az előző válaszadó is írta, próbálj olyan függőségeket találni, amit nemcsak szeretsz, de valami haszna is van. Ez nem megy egyik napról a másikra, de akkor is próbálkozni kell.


Én például kvázi sportfüggő vagyok, de gyerekként és kamaszként utáltam az összes mozgást, mert a tornatanárok megutáltatták velem. Szerintem akkoriban senki nem hitte volna rólam, hogy egyszer majd szeretni fogom a sportokat: mindenki csak piszkált, sértegetett.


De ahogy felnőttem, rájöttem, hogy valójában imádok sportolni, csak meg kell találnom a nekem való mozgásformát és tempót, és fontos, hogy senki ne szóljon bele.


Ezt csak amiatt írtam le, hogy tudd, sokkal több van benned, mint amit hiszel. De ha nem kezdesz el kísérletezni önmagaddal, sose jössz rá, hogy a tested, a lelked pontosan mire vágyik.


Nem kell feltétlenül sportra gondolni! Azt csak példaként írtam, de tényleg bármi lehet.


A számítógépfüggőség amúgy sajnos szerintem kb mindenkire vonatkozik, pláne most a karanténban.

2020. ápr. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!