Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez is fűggősség?

Ez is fűggősség?

Figyelt kérdés

32 éves vagyok és "szerencsejáték függő" , sajnos erre kapcsolatom is ment már rá.


Az a fajta vagyok aki be is látja szóval nem mentegetőzök.


Az a kérdésem hogy ez is olyan függőssegnek számít mint pl a drog , alkohol?


Mit tehetek ha saját erőmből nem megy ellene tenni csak maximum ideig óráig viszont le akarok állni teljesen?



2020. ápr. 19. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Függőségnek számít. Abban erősen különbözik a drog és alkoholfüggőségtől, hogy nem okoz fizikai függőséget.

Amúgy szakemberek foglalkoznak a szerencsejáték függőkkel.

2020. ápr. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A dopaminerg-reward rendszered gyengesége miatt alakul ez ki.


A nyerés érzése túlzott jutalomingert vált ki az agyban, amit általános dolgokkal nem igazán tudsz kiváltani. A vesztés pedig egyből szorongást és dühöt, amit szeretnél elmúlasztani... így játszol tovább. Plusz még adrenalint is kivált.


Emiatt a libikóka miatt könnyű rászokni, és lenyegében az agyad drogozza be saját magát.

2020. ápr. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Függőségnek számít. Az alkohol és a drog esetében ugye kémiai anyagot használ a fogyasztó, és ha azt nem "kapja meg", fizikai tünetek (elvonási tünetek) is jelentkeznek a pszichikai mellett. A szerencsejáték-függőség esetén az utóbbi jellemző.

Vannak anonim alkoholista szervezetek, és létezik "Névtelen Szerencsejátékosok" szervezet is. Ez utóbbira keress rá a neten, ott találsz elérhetőséget is. Esetleg írj nekik egy e-mailt, hogy a Te településeden van-e ilyen szervezet, vagy ha nincs, kérj tanácsot, kihez fordulhatsz, hogyan kezdj hozzá a terápiának. Gyógyulást kívánok!

2020. ápr. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom a válaszokat, sajnos valóban túlzasba esek es az én esetemben az hogy a fizetésemet 80-100% ban rá költöm sport fogadasokra, ilketve ez már kb 15 éve megy folyamatosan, olyan is előfordult hogy kölcsönkéregettem csak hogy vissza tudjam nyerni amit elbuktam aktualisan akkor.


Nem egy megvilágosodás jött most rám, mindig is tudtam hogy baj van velem és amellet hogy játszottam tisztában voltam azzal is hogy ez nagyon nem jó amit csinalok így nem foghatom erre hogy függő vagyok és nem látom be. Maximálisan az én hibám , tisztában vagyok vele és mégis csinálom mert ahogy irtam is 1-1 napra kibirom de utána folytatom tovább és akármennyiszer ostorzom magam hogy ezt nem lehet csinálni mégis csinálom.. magyarul ezzel azt akarom mondani hogy ha szemben állnék magammal akkor piszkosul megverném magam és üvöltöznék hogy ébredj fel!


Tenni szeretnék valamit, születet egy kisfiam jelenleg sokkal kevesebbet játszok már az alatt a 11 hónap alatt de még így is sok , nem lecsökkenteni akarom hanem végleg befejezni mert még időben vagyok hogy a családomat ne veszítsem el.

2020. ápr. 19. 10:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Addiktológus segíthet.


Az a baj a sportfogadáson lehetetlen nyerni hosszú távon. Ki van ez számolva rendesen.


Talán a póker az egyetlen ahol 50%-ban számít a tudás is.

2020. ápr. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez függőség.
2020. ápr. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!