Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki el tudná olvasni a...

Valaki el tudná olvasni a pánikrohamomról szóló írásom?

Figyelt kérdés

tudom, rossz a fent említett "kérdés", de valójában nem kérdezni akarok, hanem csak hallgatóságot, és ki akarom adni magamból ezt.


szóval az a lényeg, hogy egy kilencedikes lány vagyok. nagyon önbizalom hiányos, bár a mai világban már megszokott. szóval eleve nincs rendben sok mindem velem. mindenesetre nem ez volt az első pánikrohamom, viszont a legdurvább. angolból az erős csapatba kerültem, viszont sokkal gyengébb vagyok, mint a többiek, de valamennyivel jobb a gyengébeknél. nagyon örültem, hogy a tanár megbízott bennem ennyire. viszont már év eleje óta érzem is rendesen a hatását. annyira meg akarok felelni, hogy órákra reszketve, izzadva mentem be, de ez nem igazán okozott még olyan nagy bajt. viszont amióta az online oktatás van, nagyon rosszak a rohamaim. már ezelőtt is voltak pánikrohamaim, nem csak az angol miatt, igazából van amikor csak úgy kijön és van amikor ugye valami miatt. ma az történt, hogy beléptünk minden oké, addig ameddig nem kezdett el kérdezgetni. már eleve reszkettem, viszont ekkor már szédültem is. az óra közben messengeren beszélgettem a barátaimmal, de nem segített. amikor felszólít a tanár.. egyszerűen nem értettem. megismételte és megint nem értettem. azt kérdezte "mit csinálsz, ha megsebesülsz", amit értenem kellett volna. akkor a barátaim írták, hogy kit mondjak, de nem tudtam megszólalni. így kiléptem. sírva fakadtam, nem bírtam levegőt venni, zsibbadt mindenem. nem tudtam mi tévő legyek. és még jobban rápánikoltam. szédültem, alig bírtam felállni. nem bírtam megfogni a telefonom, úgy reszkettem. ittam egy teát, viszont semennyire nem tudtam lenyugodni. bármire gondoltam még idegesebb lettem. felhívtam anyukám, mert nagyon közeli kapcsolatunk van és néha már említettem neki, hogy lehet, hogy pánikbeteg vagyok. próbált nyugtatni, viszont neki is dolgoznia kellett én meg megfulladtam már a könnyeimtől. azon gondolkoztam, hogy lehet felhívok egy lelkisegély szolgálatot, viszont nem volt erőm, és úgy éreztem, hogy csak dadognék, és képtelen lennék megszólalni. ez egykor történt, azóta hét óra eltelt és nem vagyok jól. írtam a tanárnak, hogy sajnálom, de nagyon rosszul lettem. legalább megértette. most olyan mintha nem éreznék semmit. iszonyúan fáj a hasam és hasmenésem is volt. hányingerem van, kicsit reszketek. nincs kedvem beszélni senkivel, álmos vagyok, de nem fáradt. olyan.... szar az egész. és ötletem sincs mit csinálhatnék ezzel. ha legközelebb is ez lesz... nem tudom, hogy fogok reagálni. mert az nem jött be, ahogy sokan mondták, hogy "csak nyugodj meg". basszus, nem tudok. hiába mondod. a legegyszerűbb az lenne ha hagynám az egészet. csak ezt sajnos nem tehetem meg.


tudom.

pszichológus. viszont nem tudom milyen lenne online. mert persze ennek a vírusnak is jelen kell lennie.


bármi tapasztalat, ismerős, aki ilyenben szenved, vagy mint kívülálló szemszögéből, mindent szívesen elolvasnék.


és bocsánat a szóismétlésekért, vagy az esetleges helyesírási hibákért. gyorsan túl akartam már ezen lenni. és bocsi, hogy hosszú lett, de köszi, ha elolvasod. :)



2020. ápr. 21. 21:01
 1/5 MancsWolf ***** válasza:

Pedig pszichológus. Ha valóban pánikbeteg vagy, hatékonyan csak ő fog tudni segíteni. Tudom , mert volt benne részem.

Viszont jelen helyzetben is van pszichológiai szakrendelés, igaz csak indokolt esetben. A tiéd szerintem indokolt. Hívd fel mindenképpen.

2020. ápr. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, h csak roviden irom, de mar faradt vagyok. Hatha segit. Nekem nem panikrohamom volt, hanem szorongasom. Annyi a kulonbseg, h a szorongas kevesbe eros es hosszabb ideig tart. De volt olyan eros szorongasom is ami felert egy panikrohammal es folyamatosan tartott. Ugyan ezeket ereztem. Sot, konkretan ablakot kellett nyitni olyan rosszul voltam. Ami segitett az2 dolog. Meditacio. Megnyugszik tole az idegrendszered. Hiszen a panikrohamot 2 dolog valtja ki. A negativ szoromgaskelto gondolatok amik hatasara fokozodik a stressz termeles. Na de a sok stressz is szul ilyen gondolatokat. Az egyik forrast kell kiiktatni. A meditacio nagyon jo. Napi 1 meditacios videot nezz meg alvas elott, kb 10 percesek. Segit. Hidd el. Rohadt sokat. A masik: a panikrohamok elotti gondolatok azok... Csak a szorongas miatt vannak, ezt tudatositsd. Irod, h megkell felelned a tanarnak. Es kerdem en: honnan tudod, h mit var el toled? A fejebe latsz? Lehet, h nem is gondol rolad semmit ed nem is var el toler tobbet, mint mastol. Termeszetesen megkell neki felelned, de ne fekete feheren nezd. Vannak arnyalatok. Felelj meg annyira, hogy keszulez az orara 70%osan es ott vagy orakon. Felelj meg annyira, h figyelsz es nem telozol kozbe. Ez az amit elvar egy tanar. De ha esetleg tobbet var el akkor ne akarj neki megfelelni, hiszen ki o, h irrealis elvaraosakt szabjon eled? Amit egy tanar elvarhat, h tanulj. De eleg ha a tudasod 80%at adod es kesz. Igy maris kevesebb frladat lesz elotted es nem fogod lehetetlennek erezni a megugrasat. De ha ez nem segit. Jerdezd meg a barataid, h mit szolnaknanfelelmeidhez. Hatha ok mashogy latjak, mint te. Es hatha az majd segit. En mikor olyan helyzetbe kerultem amit tudtam, h negativan ertekelek ee sszoromgast okoz megkerdeztem egy jo baratom es az o tanacsa segitett. Hiszen o lehet mashogy latja a dolgot es igy segit realisabban ertekelni a helyzetet. Mert tr nem realisan latod, hanem a szorongadon es megfelelesi kenyszeren at. Mint mondtam: pont jo vagy igy.
2020. ápr. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2#-nek, ez egy nagyon kedves és elgondolkodtató komment. köszönöm.

illetve köszönöm az egyesnek is a választ. ezek szerint elkerülhetetlen a pszichológus. bár amúgy is szerettem volna menni, csak most a járvány miatt vagyok egy kicsit kétségbeesve :/

2020. ápr. 21. 21:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem egyszerű pszichológus, aki csak beszélget, hanem pszichoterapeuta, aki gyógyító módszereket alkalmaz (KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw, Rossi).
2020. ápr. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia. Szerintem nekem kb. 10perce volt panikrohamom. Talan meg mindig van. Ez volt az elso. Ha szeretnel beszelgetni instan vagy messengeren akkor itt vagyok. Csak mert ez nekem egy uj borzaszto dolog
2020. ápr. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!