Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongásban lévő ember...

Szorongásban lévő ember logikusabb gondolkodásra hogyan képes?

Figyelt kérdés

Logikusan tudok gondolkodni, de max csak 1ember közelében, tehát párbeszédben olyankor nyugodt vagyok (még) csak amikor szorongok (emberek között mindig akkor egyszerűen "gondolkodásképtelenség" uralkodik el rajtam.

Nem tudok logikusan gondolkodni emberek között, nagy tömegben.


Nyilván az a megoldás hogy maradj higgadt! -de ez nem megy. próbáltam már minden nap, a szorongás nő, és érzem hogy ez a "blokk" ami ilyenkor ér engem (emberek között) leblokkol és teljesen kész vagyok.

olvastam hogy esetleg ez generalizált szorongás lenne..


Ti küzdötök vele, és ha igen hogyan? Vagy bármiféle szorongással? hogyan lehetek nyugodt? mert igy az egész életem élvezhetetlen, az állandó aggódás,szorongás,feszültség miatt.


válaszokat előre is köszönöm!:)



2020. ápr. 28. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, pacsi! Probalok nem gondolni ra, bar nekem nem ilyen formaban mutatkozik meg. En panikolok, eros szorongasos roham tor ram ilyenkor, amit altalaban egyebkent magamnak generalok. Probalok nem a tunetekre figyelni, elfogadni, hogy ez termeszetes testi reakcio, amit tulgondolok, ezaltal kerulok bele a szorongasos hurokba. Tudatositani kell magadban, hogy ezeket az erzeseket te iranyitod. A blokk alatt mit ertesz? Ideges, feszult, aggodos vagy esetleg felsz? Vagy nem tudsz megszolalni?
2020. ápr. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

a blokk amikor jön akkor ez van:

szapora lélegzet,ledermedés,kisebb fajta reszketés,kiszolgáltatottságot érzek (mintha valaki meg akarna ölni, kihasználni stb.)

próbálok a lélegzetem figyelni hogy egyenletesen a tüdőmbe és a hasamba is jusson levegő mert ilyenkor valamennyire elmúlik a szorongás, vagy alábbhagy.

2020. ápr. 28. 12:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Aha, tipikus szorongas. Ami egyebkent jo hir, mert teljes mertekben gyogyithato. Nagyobb tarsasagban probaltatok mar mondjuk tarsasozni? Focizni, csocsozni, billardozni vagy akar dartsozni? Ezek olyan tevekenysegek, amik elterelik ezekrol a negativ gondolatokrol a figyelmedet, eszre sem veszed, es tokre felszabadult vagy. Szoktak ajanlani az alkoholt, szemelyszerint en nehezen viselem, mert hasonlo tuneteket produkal, mint egy kezdodo panikroham, de ha neked bevalik kiprobalhatod.
2020. ápr. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 ankap1975 ***** válasza:
A kognitív viselkedésterápia segíthet. Megtanít arra, mi a helyes gondolkodás, amivel tudod gyakorolni ezeket a szituációkat. Idővel gyakorlott leszel, magabiztosabb és jobban érzed majd magad. De bele kell fektetni rendszeres munkát.
2020. ápr. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!