Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet depresszió?

Ez lehet depresszió?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre magamon, hogy nem motivál semmi mostanában. Nem vagyok szomorú, el tudom végezni a munkámat, egyszerűen csak nehezen kelek fel reggelente, és a szabadidőmet az ágyban fekve töltöm. Nincs kedvem semmihez, ha rá is veszem magam arra, hogy főzzek, vagy mossak, vagy hasonló, utána kimerültnek és frusztráltnak érzem magam, azon kapom magam, hogy azon rágódok, hogy "jó lenne, ha nem kellene létezni", de nincs bennem igazi halálvágy, sosem tudnék ártani magamnak, mert ahhoz intenzívebb érzelmi állapotba kellene kerülnöm, amire most szerintem nem lennék képes (nem tudok sírni, nem nagyon vannak sem pozitív, sem negatív érzelmeim). Nem különösebben foglalkoztat, hogy mi van velem és nem motivál olyan igazi tűzzel semmi, de a kötelezettségeimet teljesítem. (26/L)


Volt valaki hasonló helyzetben? Van olyan technikai, amivel ebből ki lehet mozdulni? Vagy rá kellene vennem magam (valahogy) a pszichológus felkeresésére?



2020. máj. 2. 16:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, lehet. Pszichológushoz akkor menj, ha motivált vagy, azaz te akarod a változást és teszel is érte.
2020. máj. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
64%

Mostanában (fél éve legalább) én is hasonlóan vagyok, mondjuk én átestem egy komolyabb depresszión, és a gyógyszer+terápia után lassan jövögetek kifelé. Szóval remélem, csak átmeneti...


Nem tudom, mennyit változott az életed a karantén miatt, de lehet, hogy annak is köze van hozzá. De szerintem, ha megengedheted magadnak, mindenképp érdemes felmérésének egy pszichológust (akár online), ha passzoltok egymáshoz, rengeteget segít! Nem feltétlenül kell hónapokig-évekig járnod, ha nincs komolyabb baj, lehet, hogy csak egy 4 alkalmas terápiát javasol.. persze ezt majd ő látja.


19l

2020. máj. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
*felkeresned
2020. máj. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nem gondolom, hogy komoly depresszióról lenne szó, inkább a karantén miatt megváltozott körülmények szülik ezt. Ha viszont ímúgy érzed komoly a baj, márpedig ezt csak te tudod megítélni, akkor kérj segítséget, keress fel egy pszichológust (ne pszichiátert)!
2020. máj. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A depresszióban egy dolog azért érdekelt: mi érdekel. Ha ezt végigveszed, akkor érezni fogod mi ragad meg és mit szeretnél. Aztán megnézheted mit tudsz ezügyben tenni. Ezzel ki is mozdultál. Aztán meg már jön magától minden. Ma már nincs időm semmire:) Ami nem igaz, de tényleg repül az idő.
2020. máj. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!
2020. máj. 3. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!