Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet skizofrenia?

Ez lehet skizofrenia?

Figyelt kérdés

Ha ramtor az eros szorongas, mindentol kepes vagyok panikolni. Olyan, mintha az agyam mindenben a veszelyforrast latna. Tehat erosen elkezdek szorongani (mondjuk attol, hogy csak ra gondolok), ulok az irodaban a munkahelyen. Kihuzom a fiokomat, elkezdek jobban szorongani. Mintha a fiok kihuzas nem lenne tok termeszetes dolog. Bezarok egy ablakot a gepen, megint erzem, hogy "uristenuristen". Vagy eloveszem a telefonomat, es mar azon izelek, hogy mi fog tortenni, mi van ha rosszul leszek tole, vagy olyat latok amitol megjobban megijedek. Ez normalis? Alapesetben, mikor jol vagyok, ilyen problemaim nincsenek. De mikor ramtor a szorongas, akkor van ez. Ez normalis? Eleg zavaro, hogy mindentol megijedek ilyenkor es azt erzem, hogy barmi felerositheti es panikrohamot fogok kapni. Ez lehet pszichozis? Amikor elmulik, en is latom, hogy hulyeseg ilyen dolgokon panikolni, sot igazabol a "roham" alatt is tudom, de valahogy a testem megis mashogy reagal a tok termeszetes dolgokra. Felek, hogy elvesztem az eszemet, hogy megorulok. Lehet, hogy skizofren vagyok? Szorongasos zavarral diagnosztizaltak, panikrohamom regen volt mar, abbol is 3 volt osszesen, kb 3 havonta. Altalaban magamat lovalom bele, vannak bizonyos szituaciok amikor elojon, van, hogy magatol elmulik, van, hogy lefekszek pihenni, de igazabol ha nem figyelek ra, vagy nagy nehezen elterelem a figyelmemet, akkor elmulik.

22/L



2020. máj. 5. 12:41
 1/2 A kérdező kommentje:
Allandoan azt ellenorizgetem, hogy jol vagyok-e, mennyire szorongok, van-e eppen valami bajom. Olyan depresszios hangulat kepes ramtelepedni, hogy a munkahelyen a szekbol felallni sincs kedvem, hogy a nyomtatoig elmenjek.
2020. máj. 5. 12:50
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy skizofrén, az nem ilyen. Ezek inkább kényszergondolatok és ahogy írod, szorongás.
2020. máj. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!