Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Talán korai skizofrénia lenne?

Talán korai skizofrénia lenne?

Figyelt kérdés

Kicsit elgondolkodtam az életemen és kitöltöttem 1-2 tesztet amik rávilágítottak dolgokra.


Rengetegszer volt már olyan, hogy este egy hangra keltem fel. Búgásra, sípolásra, tv-re közben csend volt. Gyerekként amikor ültem a szobában egy hangot hallottam ami számomra egy érthetetlen szót mondott. Nagyon megijedtem. Amikor egyedül vagyok itthon, eltorlaszolom az ajtót, hogy ne tudjanak bejönni és késsel alszom az ágyban. Ha emberek között járok, olyan érzés mintha mindenki engem figyelne. A villamosra felszállt 2 rosszképű ember akik rám néztek és tudtam, hogy engem akarnak megverni ezért felálltam és kijárat után kutattam, honnan tudok a leggyorsabban megmenekülni. Persze nem történt semmi. Amikor netezek a telefonomon mindig úgy fogom meg, hogy az első kamera ne lássa az arcom mert mintha látnának, figyelnének. Aggódok, hogy rögzítik a beszélgetéseim és az előzményeim az interneten. Ez kifejezetten zavar és szerintem így is van. Amikor idegen helyen vagyok pl más házában úgy érzem be van rejtett kamerával szerelve és veszik a mozdulataim, figyelnek. Sokszor félreértelmezem az embereket és azt hiszem rosszat akarnak nekem és csőbe húznak. Ez most hülyén fog hangzani, de úgy érzem én kiválasztott vagyok, akinek különleges feladata van a világban. Képes vagyok jósolni és meglátni a jövőt. Ebben biztos vagyok :D Oké tudom, gáz de na. Az orvosokban és a gyógyszerekben nem hiszek, szerintem átverés és megbetegít a sok gyógyszer. Ha lázas vagyok, akkor is csak 40nél veszem be a lázcsillapítót, de akkor se azért mert annyira akarom...

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Köszi, ha végigolvastad.

22F



2020. ápr. 6. 10:24
 1/5 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzá tennék, hogy sokszor vagyok szemét másokkal és csinálok rosszat. Erre az a magyarázatom, hogy a gonosz befolyásol a rosszra és mint halandó gyarló ember nem tudok ezen túlnőni. Nem vagyok vallásos egyébként, mégis ezt gondolom...
2020. ápr. 6. 10:35
 2/5 anonim ***** válasza:
Menj el pszichiaterhez
2020. ápr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%
Én pszichológiát tanulok, és a legvalószínűbb szerintem a paranoid személyiségzavar, vagy esetleg a nárcisztikus személyiségzavar pszichotikus epizódokkal. De ez a “gyakoris” anamnézis kevés, ezt pszichiáternél kivizsgáltatni. A skizofréniához egyébként több kritérium kell, mert vannak pozitív és negatív tünetek. A pozitívnál mindig megjelenik a higiénia elhanyagolása, súlyos depressziós fázisra emlékeztető tünetek, erős öngyilkossági késztetés. Amikor a negatív tünetek jelennek meg, akkor viszont az akusztikus hallucinációk erősek, és gyakran társul hozzá vizuális is
2020. ápr. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nagyon hasonló pszichózisom volt, főleg a kamerás.velem is volt az, hogy felreértelmezem az embereket , olyan volt, mintha az egész világ egy teszt lett volna. de az hogy nem bízol az orvosokban , az tényleg paranoid személyiségzavarr utal, meg ez a gyógyszerbiznisz dolog is.... és az is, hogy ezeket így le tudod írni, mivel ha pszichózisod lenne, akkor nem lennél képes egy értelmes gondolatot kinyögni. mindenképp menj el pszichiáterhez. hallucinációk egyébként nagyon sok mentális betegségben előfordulhatnak, nekem is voltak, pedig nem vagyok skizofrén, és van egy ismerősöm akinek paranoid személyiségzavara van és még neki is vannak.
2020. ápr. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
mentális betegségeknél egyébként a diagnózis határok eléggé elmosódnak, csak hosszas kezelés után lehet megállapítani, hogy kinek mi baja is volt pontosan, ráadásul ezek a diagnózisok csak a pszichiáternek segítenek valamit aki kezel, egyébként annyira egyénien állnak össze a dolgok minden egyes betegnél hogy a terápia is teljesen más tud lenni. nem véletlen hogy egy gyógyszer jó szorongásra, hallucinácóra és alvásra is(tényleg van ilyen) .
2020. ápr. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!