Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Váltsak pszichiátert, vagy...

Váltsak pszichiátert, vagy törődjek bele, hogy ez a betegség ilyen?

Figyelt kérdés
Négy évvel ezelőtt depressziós lettem, amire rájött egy enyhe paranoid személyiségzavar is. Ez azt jelenti, hogy sokszor arra gondolok, hogy a kollégáim összeesküsznek ellenem, vagy hogy a hatóságok üldöznek. Például írok egy panaszos levelet az internetszolgáltatónak, hogy rossz a net, majd elkezdek azon gondolkodni, hogy feljelentenek vagy beperelnek a levél miatt, és akkor bíróságra kell mennem. Egy kis hang súgja, hogy ez marhaság, de a paranoia erősebb. Kaptam rá gyógyszert, amitől remekül voltam, és elmúltak ezek a gondolatok. De meghíztam 90 kilóra, háromnaponta jártam csak vécére, zabáltam mint az állat, 12-14 órákat aludtam, lelassult az anyagcserém. Orvosi ellenőrzés mellett leálltam a gyógyszerekről. Minden mellékhatás elmúlt, lefogytam, de visszajött a paranoia, gyanítom hogy a bezártság és a vírushelyzet miatt. Emellett kezdem depressziósnak is érezni magamat. Beszéltem orvossal, mondta, hogy gyógyszer. Húztam a számat, azt mondta nézzek utána a gyógyszernek, aztán döntsek. Meg is tettem. Mellékhatások: alvászavar, bágyadtság/álmosság, fokozott étvágy, hízékonyság. Megmondtam az orvosnak, hogy na ezt még egyszer nem. Teljesen mindegy, hogy alapból vagyok depressziós, vagy azért, mert belenézek a tükörbe, és egy dagadt állatot látok. Próbáljak meg másik orvost? Vagy ott ugyanez lesz, nincs kiút? Huszonkettes csapdának érzem a helyzetet. Ha gyógyszert szedek, lelkileg jól leszek, de tönkremegy a nehezen felépített karrierem, mert megint nem fogok tudni rendesen dolgozni, ha hajnal négyig forgolódok az ágyban, utána meg alig tudok délután kikászálódni belőle.
2020. máj. 8. 09:57
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Dobd ki az orvost azonnal és keress egy másikat! A depresszió nem a fő bajod, hanem a paranoia, és az sem biztos, hogy személyiségzavar. Egy biztos: csak gyógyszerrel nem lehet semmit megoldani, kivéve a már oylan súlyos szithne levő betegeket szinten tartani, mint pl. egy skizofrén ember.


Ha elég erős vagy, okos, kitartó és motivált, és bevállasz egy komolyabb analitikus terápiát, akkor kiderülhet, hogy mitől vannak a paranoid panaszaid és azokat hogyan lehet úgy megszüntetni végleg, hogy ne legyél gyógyszerfüggő, depressziós és nyomorult ember.

2020. máj. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csináljuk legalább két éve a pszichoterápiát, ma is lesz egy Skype foglalkozás. De azt mondja a pszichiáter, hogy kombinálva jó, tehát pszichoterápia+gyógyszer. Szednék is én gyógyszert, ha nem lennének a mellékhatások.
2020. máj. 8. 11:04
 3/4 9abor ***** válasza:

Szia,

szerencsére te döntöd el végül is, hogy milyen gyógyszert szedsz és melyik pszichológushoz jársz. Feltétlenül javaslom, hogy dönts bölcsen. Ha egy másik pszichológussal jobb eredményeket érsz el (pusztán a szimpátia is rengeteget számít gyógyulás szempontjából) ne habozz, válts azonnal. Semmiképpen se törődj bele, hogy a „betegség ilyen” és...

Legjobbakat...

2020. máj. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amatőr vagyok a gyógyszer témában, de ezek a mellékhatások nem küszöbölhetők ki testmozgással? Vagy annyira eltompit, hogy nem tudsz edzeni?
2020. máj. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!