Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A borderline személyiségzavar...

A borderline személyiségzavar tünete lehet a kitalált személyekre való rákattanás, rajongás, szerelem érzése?

Figyelt kérdés

Tehát ahol az ember rákattan valakire teljesen, de nyilvánvalóan nincs köztük semmiféle kommunikáció, de még olyan szinten sem, hogy "jaj, rám nézett / jaj, nem nézett rám" (mint mondjuk egy előadó tanár, vagy egy sztár egy koncerten, stb.)

Vagy ennek semmi köze nincs a BPD-hez?

Ha van itt más BPD-s, ti tapasztaltok ilyet, vagy csak létező személyekkel, valós kapcsolati szinten élitek meg ezt az emberekre való totális rákattantságot?



2020. máj. 11. 21:17
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt kihagytam, hogy a kitalált személyt úgy értem, hogy egy könyv vagy film vagy anime vagy akármi szereplője, nem egy magunk által konstruált személy.
2020. máj. 11. 21:22
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

BPD-s embereknek általában favourite personjük van, nem hiszem, hogy ez ilyen nem létező dolgokat foglalna magába. Leginkább olyannal alakulhat ki ilyen kapcsolat, akivel találkoztál. De amúgy sok facebook-os csoport van, szerintem csatlakozz valamelyikhez és ott biztos adnak neked választ.

A korodtól és élethelyzetedtől is függhet az, hogy kire vagy mire kattansz rá. Lehet, hogy ez a képzelet neked valamiért biztonságot ad, ezért vagy "rákattanva".

2020. máj. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

igen, nekem is az van, amit az előző írt, most jelenleg ez az ember a pszichológusom

ilyen imaginárius világban létező karakterbe még sosem szerettem bele, bár rajongani rajongtam, de szerintem az még egy full normál keretek között lévő érzés volt

2020. máj. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

En borderline vagyok, nemrég derült ki, de gyerekkoromtól kezdve abból all az életem, hogy “rakattanok” emberekre. Ezek az emberek nekem 95 százalékban olyanok, akikkel soha nem is találkoztam es kitalált karakterek is abszolút benne vannak, sőt, így meg talán könnyebb is, mert így elmenekülhetek egy fantaziavilagba. A szürke hetkoznapoktol mindig is brutális ürességet éreztem, 7 eve depressziós is vagyok...

Eddig két olyan személy volt, akikbe bele is tudtam szeretni, évek óta tart ez az érzés, a mai napig tökéletesnek látom mindkettőt, extrém, mar szinte elviselhetetlen eufóriát erzek, ha rájuk gondolok, miattuk minden férfit aki próbálkozik nálam visszautasítok(pedig szörnyen magányos vagyok) es vannak napok, amikor csak azért akarok meghalni, mert tudom, hogy soha nem is fogok meg csak találkozni sem velük...ilyenkor jön a legmélyebb brutalis depresszió...

2020. máj. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden eset más, szóval lehet ilyen. Én mindig is valós személyekre kattantam rá, akiket ismertem, legalább interneten keresztül, és volt köztünk kontakt.
2020. máj. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Barackoshányás ***** válasza:
51%
Szerintem ilyen mindenkivel van, a legtöbb ember átél ilyen fangörcsöket
2020. máj. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Borderline vagyok és én is gyerekkorom óta rákattanok emberekre. Pl volt egyszer egy orvos aki megkérte hogy asszisztáljak neki na cserébe én úgy rákattantam mint a fene :D pedig utána soha többé nem beszéltünk. Amiután már nem dolgoztam ott nagyon mérges voltam hogy "elveszítettem" és még 1 év után is gondoltam rá és szomorú voltam miatta. Aztán most a pszichológusomra vagyok így rákattanva.
2020. máj. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja és kitalált személyekre sose sikerült így rákattanom.
2020. máj. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!