Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miert szorongok rohamokban?

Miert szorongok rohamokban?

Figyelt kérdés

Vannak olyan napszakok, hogy ugy erzem ide a gyakorira fel se tudok nezni, mert ha valami ijeszto dolgot olvasok (valami mentalis bajt), akkor siman elkap a panikroham. Amint elmulik ez a "tudatallapot", ujra tudom gond nelkul olvasgatni az oldalt.

De ugyanez van massal is, nem nyitok meg hiroldalakat, mert erzem, hogy annyira kielezett vagyok a helyzetre, hogy barmi negativat olvasnek vagy, hogy baj tortent, siman belelovalom magam es borzaszto mod elkezdek aggodni. Ha elcsitul az alap feszultseg, akkor ezeket is tudom olvasni, megijedes nelkul.

Massal is van ilyen?


2020. máj. 12. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nagyon sokszor érzem mostanában magam úgy, mintha egy nagyon vékony cérnaszál választana el attól, hogy elkezdjek pánikolni, szorongani és a legrandomabb helyeken zsibbadni. Ilyenkor ingerlékenyebb, türelmetlenebb is vagyok, hagyjon mindenki békén :D
2020. máj. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jó hírem van! Éppen most olvastam, hogy kezdik feloldani (már holnaptól!) a budapesti templomok látogatási "tilalmát" - egyelőre 65 év alattiak számára.


Az is jót tehet, ha csak csendben elmélkedsz egy szentmise alatt. Nem kell feltétlenül "megtérni", nem kell "bűnvallást" tenni - ne ilyen merev, büntető Istenképed legyen!


Szívemből kívánom, hogy megtaláld a Lelki Békédet, a Belső Harmóniádat, az Összerendezettséget az esetlegesen keszekusza gondolataid szelektálása között! (Próbálj meg egy egészséges jövőképet festeni Lelki Szemeid elé!)


Igyekszem eszembe vésni én is a ún. BOLDOGSÁGMONDÁSOKAT - amelyeket már szinte elfelejtettem a hétköznapok értelmetlen rohanásában/sodrásában.

2020. máj. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A szorongás mindig a bélflórával van összefüggésben. Ez a mostani helyzet pedig különösen alkalmas arra, hogy még betegebbé tegye az embert. félelem, a szorongás ugyanis nagy gyilkosa az immunrendszernek.
2020. máj. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem orvoshoz fordulnék a helyedben,hanem pszichológushoz.Mert ez a te személyiségeddel összefüggő dolog.Nem vagy egy magabiztos ember,sőt kisebbségi prblémáid is lehetnek.De ezen lehet változtatni.

Kezd úgy,hogy elhiteted magaddal,hogy jó vagy nagyon jó.Mondogasd is otthon hangosan,nem hallja senki sem.Hidd el sokat segít.

2020. máj. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!