Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon mélyen vagyok. Rohamokb...

Nagyon mélyen vagyok. Rohamokban tör rám az öngyilkossági vágy. Miért nincs helyem a világban?

Figyelt kérdés

nem érzem h feltudnék állni megint. voltak hasonló időszakok de vége mindig ez lett. nem látom h hova visz ez. nem tudom magam elképzelni a társadalomban. egy helyet akarnék a világban ahova elvonulhatnék.


sok kudarc ,visszautasítás ért,egy ideje nem mozdulok ki a lakásból, ha kimegyek is szembesülök h nyomorult az ami vagyok. egyedül nem megyek sehova mert kinéznek .alapból pedig a retardált lelki roncs embereket vonzom be, abból elég vagyok magamnak is.


csak egy helyet mondjatok ahol békére lehetek ? van ilyen ? de egy öngyilkos hajlamú még Afrikába se kell önkéntesnek ?!


a korosztályom családot alapít betagozódik a társadalomba kivívja a helyét. én PRÓBÁLTAM de nem ment. nem szerettek jobban az emberek, igazán nem változott semmi ..


HOL van az hely ?? kérlek ..mondjatok valamit, nem bírom ezt más sokáig 'épelmével'..


2012. aug. 18. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Először is, én úgy látom, hogy bár elhiszem hogy mélyen vagy, de ezzel az írással és az általános gondolkodásmódoddal még jobban lehúzod magad! Ezt nem szabad. Nehéz a sok kudarc után felállni, de először nem is erre kell gondolni, hanem az agyadat átállítani a boldogságra. Lehet hogy bután hangzik, de saját magadat kell meggyőznöd a jóról és arról hogy Te igenis jó vagy! Vedd úgy, hogy egy olyan időszakod van, ami nehezebb. Gondolj arra, hogy mik a jó tulajdonságaid, mert bizonyára vannak és olyan dolgokra, amik sikerültek még akkor is, ha esetleg kevés van. A társadalommal meg ne foglalkozz, mert ott mindenkinek van hely. Az meg hogy a korosztályod mit csinál, megintcsak ne érdekeljen! Miért kéne neked beállnod abba a sorba? Fel a fejjel! Nehéz, tudom, de agyban dől el mindent, ezt tartsd szem előtt!
2012. aug. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem találsz valami célt,amiért érdemes reggel felkelni addig fetrengeni fogsz lent,el kell érjed valahogy hogy motiváljon valami ,meg kell keresd azt a dolgot hogy legyen erőd küzdeni ezekben a nehéz időkben,hacsak nem vagy súlyos beteg akkor menni fog meglátod csak egy kis akarat kell hozzá.
2012. aug. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha ilyen hatással van rád az internet kicsid kapcsold ki a számítógépet.

"alapból pedig a retardált lelki roncs embereket vonzom be"

Köszönöm de most nem veszem fel :)

"egyedül nem megyek sehova mert kinéznek"

Minek mész oda ahol hülyék vannak,csak görbe tükröt állítanak eléd saját korlátoltságuk leplezésére.

"a korosztályom családot alapít betagozódik a társadalomba kivívja a helyét"

Miért kéne betagozódni?Örülj hogy nem vagy birka.

Te hiszed hogy tudnál boldogan élni,ami jó mert a hit megvan benned.Ami azt jelenti vágysz a tudásra.

"sok kudarc ,visszautasítás ért"

Szerintem pont ez adta meg neked a hitet,de a hitet fel kell váltani a tudásnak.A tudást meg csak úgy tapasztalod meg ha teszed.Nem mások leírásából meg tankönyvből,hanem ha csinálod.Persze megégeted magad majd sokszor,de tudni fogod mi a boldogság kulcsa és már nem csak hinni fogod hogy van egy szebb élet.

2012. aug. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan hely, ahol örökre békére lelhetsz (főleg nem egy öngyilkosság után, bár ez már más téma.) Az élet a küzdelemről szól, egész életedben küzdened kell, hogy aztán... hogy miért is? Fogalmam sincs, jó kérdés, sokkal egyszerűbb lenne hanyatt vágódni és meghalni, ezt aláírom, én is voltam sokszor elég mélyen, és bármire gondoltam, mindig ehhez kanyarodtam vissza, fogalmam sincs, hogy mégis hogyan maradtam "itt". Viszont egy előző válaszolónak teljesen igaza van, tapasztalatból is mondom(persze lehet, hogy ez rád nem igaz), hogy a gép előtt üldögélés még jobban lehúz, akkor már jobb, ha az ágyadban fekszel és pl. olvasol valamit. Nem kell feltétlenül felpattannod most és kinn rohangászni, meg pattogni, csak azt tedd meg, hogy nem a gép előtt ülve siránkozol(nem negatív értelemben mondom), mert attól csak még jobban megsajnálod magad és még mélyebbre kerülsz! Szerintem olvass, az eltereli a figyelmedet!

Ami meg az önkéntességet illeti. Nem kell egészen Afrikáig elmenned, hogy segíts másokon, itt Magyarországon is bőven akad segíteni való, biztosan szívesen lának egy öregek otthonában, vagy állatmenhelyen, vagy mittudomén hol. Erre a lehetőségre én is sokat gondoltam, még nem próbáltam, de hátha adna egy kis értelmet az életünknek. Meg ugyebár utána a jó érzés, hogy bármilyen "gonosz is mindenki", legalább mi hozzájárultunk valaki életének a jobbátételéhez, és ezáltal a miénk is javulhat...

2012. aug. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

nem te vagy nyomorék hanem ez a korcs uniormizált világ,

ahol mindenki "normásis" tudod egyfaszt azok. Mindeki csak annak akar látszani. Éld a saját életed, ne akarj beileszkedni a sok nikecipős nyomi közé. Én is 31 vagyok, nem alapítok csaldot, a hobbijaimnak élek. (zene, festeni akarok, stb) szrd le ezt a nyominger társadalmat, ismerkedj magadhoz hasonlókkal! (nem szeretek cimkézni, de pl indigók)

2013. okt. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!