Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet attól bajom, hogyha sok...

Lehet attól bajom, hogyha sok pszihológiai (horror) animét nézek, illetve sok lélektani művet olvasok?

Figyelt kérdés

Családom szerint ettől előbb vagy utóbb meg fogok bolondulni, illetve nem tesz jót a lelkemnek.

Csak hogy példákat említsek, hogy miket nézek/olvasok:

könyv: Dosztojevszkijtől szinte minden, rajta kívül mástól még nem nagyon olvastam.

anime: Jigoku Shoujo (pokoli lány), Shiki, Higurashi no naku koro ni (amikor a kabócák sírnak), Gunslinger girl, Uta Kata, Umineko no naku koro ni (amikor a sirályok sírnak), stb.

Ezek után/közben sokszor komolyan elgondolkozok, belemerülök a témába és a fejemben újra és újra lejátszok részleteket, hogy mi miért úgy történt, illetve megpróbálok minél jobban azonosulni a szereplőkkel. Egy nyálas romantikus történetben, vagy egy szimpla kaszabolást mutató animében is próbálok ilyesmiket keresni, de sajnos ezeknél többnyire arra jutok, hogy az ok-okozat összefüggés eléggé értelmetlen, illetve sokszor teljes mértékben nincs is jelen, ami számomra elég frusztráló tud lenni, szóval az ilyeneket mostanában hanyagolni szoktam, és akkor a kidolgozatlan karakterekről még nem is mondtam semmit. (Ezzel nem arra célzok, hogy ezek rosszak, csak arra, hogy nem nekem való.)

Kicsit eltértem a témától. Mindenesetre az érdekelne, hogy ez okozhat e mentális problémát számomra, vagy ez csak hülyeség. Nekem természetesen az a véleményem, hogy nem, de kíváncsi lennék mások véleményére is.

Elnézést, ha rossz kategóriába raktam, de ez tűnt a legjobbnak.

Szép napot!



#horror #Dosztojevszkij #mentális egészség #pszihológiai anime #lélektani regény #pszihológiai horror
2020. máj. 21. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi bajod nem lesz tőle, nyugi. :D

Én is szeretem az ilyen pszichológiai témájú filmeket/könyveket, soha nem merült fel senkiben hogy ez baj lenne.

Nem lehet, hogy egyszerűen a szokásos "aki animét néz az biztosan elmebeteg lesz" hozzáállás? Mert olyannal viszont már találkoztam sokszor. :(

(Pedig a Shiki például király.)

2020. máj. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 Először abba kötött bele a nagymamám, hogy miért olvasok Dosztojevszkijt, mert biztos depressziós leszek tőle. Később a magántanárom is ezt mondta. Én meg csak néztem nagyokat, hogy mindenki mondja mindig, hogy olvassak szépirodalmat, amikor meg olvasok akkor az a baj. Néha nem értem az embereket. XD
2020. máj. 21. 13:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hűűű ez durva. Pedig a szépirodalom jó dolog. :)
2020. máj. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nagyon ajánlom a Shinsekai Yori, Nana és Elfen Lied animéket, szerintem tetszenének.

Egyébként nem hiszem, hogy bajod lenne tőle, ugyanígy vagyok én is. :) Azért is ajánlom ezeket az animéket, mert én rengeteget gondolkoztam rajtuk, főleg az elsőn. Kíváncsi vagyok a véleményedre.

2020. máj. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 Köszönöm az ajánlást, ha végzek azokkal amiket most nézek, akkor majd meg fogom nézni őket. Az Elfen Lied-et már láttam, nem is tudom miért hagytam ki a felsorolásból.
2020. máj. 22. 16:06
 6/6 anonim válasza:

Egyáltalán nem lesz tőle bajod. Sőt, még tanulsz is ezekből a művekből. Ha nyitott vagy az igazán elvont pszihológiai animékre, akkor ajánlánék párat:

Serial Experiments Lain

Boogiepop Phantom

Boogiepop wa Warawanai

Kino no Tabi: the beautiful world (2003)

Ergo Proxy

Mousou Dairinin

Neon Genesis Evangelion

Angels Egg (ebben a lélektan nem nagyon jelenik meg, inkább filozófia)


Illetve vannak kevésbé elvontak, amik szintén nagyon jók:

Perfect Blue

Shinsekai Yori

2020. máj. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!