Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az öngyilkossági gondolatok...

Az öngyilkossági gondolatok normálisak-e valamilyen mértékben?

Figyelt kérdés
Évek óta váltogatja egymást a jó és rosszabb korszakaim, de a hangulatomat általánosságban a rosszkedv, levertség, csalódottság jellemzi. A jobb időszakaim is inkább azért vannak mert magamra erőltetem, nem pedig belülről fakadnak. A rosszabb időszakaim mostanában egyre sötétebbek és szomorúbbak, kilátástalanabbak. Évek óta sokszor jut eszembe az öngyilkosság, de mostanában egyre többször és egyre többet gondolok rá, mint tényleges megoldás. Eddig csak egy jó alternatívának tűnt. De most már utána olvasok, érdeklődöm utána stb. A lényeg az, hogy normális-e ez az én koromban? Mindenkinél van ilyen és ez csak átmeneti vagy az súlyos dolog? 26 éves férfi

2020. máj. 21. 16:00
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Nem zárkózom el a pszichiátertől csak úgy érzem, hogy a problémámat nem tudja megoldani. Nem varázsló ő sem. De gondolkodom ezen.
2020. máj. 21. 20:41
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem varázsló valóban, de nem te leszel az első depressziós, akivel találkozik. Több tapasztalata van vele, tudja, hogy mik a lehetőségek egy ilyen helyzetben. Ha mész, arra azért figyelj, hogy milyen szakembert fogsz ki. Egyszer nekem is ajánlottak egyet, aki tíz perc után felírt három gyógyszert, hogy ezeket kéne szedni és viszlát. Az ilyennek szerintem sincs sok értelme.
2020. máj. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
67%
Óriási baj van a hozzáállásoddal, így nem fogsz rendbe jönni. De ez a te életed és döntésed.
2020. máj. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!