Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus segíthet ezen?

Pszichológus segíthet ezen?

Figyelt kérdés

Lelkileg nagyon rossz helyzetbe kerültem.

Mindennapos szorongással küzdök állandóan fáradt vagyok nincs energiám semmi nem okoz örömet. Ez igazából hosszú évek óta így van csak néha vannak jobb időszakaim is.

Nehéz gyerekkorom volt bántották az iskolában otthon is durva dolgok történtek lehet emiatt van mert nem tudtam ezeket feldolgozni?

Most megint ott tartok hogy az öngyilkosság is eszembe jut mert nem látok kiutat. Mindennapot szenvedésnek érzek.

Nagyon elvagyok már keseredve senki nem ért meg.

Ha elmegyek pszichológushoz segíteni fog és ha igen hogyan?

Az a baj hogy nem bízok benne hogy segíteni fog de nem tudom mit tegyek...



2020. máj. 23. 00:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sziaa

Bízz benne, azért van, hogy segítsen, és általában ezek az emberek azért választják ezt a hivatást, mert szeretnének embereken segíteni. Azért van hogy meghallgasson és segítsen, szerintem mindenképp jó ötlet elmenned hozzá, és segíteni fog kilábalni ebből a helyzetből.

Nagyon sajnálom, hogy így érzel, és hogy ennyi rossz dolog áll mögötted, biztosan szörnyű lehet most neked, megértem. De semmiképpen se válaszd az öngyilkosságot soha. És nagyon jó ez, hogy felismerted magadban, hogy mennyire magad alatt vagy, és már itt segítséghez fordultál. Szerintem csak néhány beszélgetésre lenne szükséged bárkivel, hogy kiöntsd magadból ezeket a dolgokat és utat mutasson neked. Kérlek légy erős, és ne hagyd el magad, ne add fel az életed, csak emiatt a mélypont miatt. Biztosra veszem fiatal lehetsz még, bár nem írtál kort, esetleg,ha megmondanád többet tudnék tanácsolni. Mindenképp tudatosítsd magadban, hogy az életnek meg csak egy nagyon kis töredékét élted át eddig, és a világból még csak nagyon kis részt láttál. Annyi minden van még ami csak rád vár ebben a világban, hiszen mindenki céllal érkezett erre a világra. Beszélgethetnénk privátban egy kicsit ha van kedved.

2020. máj. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy esetleg ha kicsit részletesebben írnál itt arról hogy mi okozta nálad ezeket az érzéseket, akkor jobb vigaszt nyujthatnék.
2020. máj. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig az előző vagyok, nehari hogy kicsit elkanyarodtam a témától a végére, valamiert mindig magamravenném mások terhét, pedig nem kellene.

Hogy hogyan is segítene egy pszichológus az tőled függ. Amire szükséged van. Először valószínűleg mindent tudni szeretne majd ami csak történt veled, és meghallgatna téged, kicsit úgymond kielemezne, majd kiírná a legjobb terápiát neked. Valószínűleg több alkalom kellene, gyakran beszélgetnétek, javasolna új dolgokat neked amiket kipróbálj, segítene hogy pozítív életszemléletet alakíts ki, nagyon jól tudják mit tegyenek, hogy jobban érezd magad.

2020. máj. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el nem vagy veszett ügy , és lehet hogy most minden reménytelennek tűnik, de egy nap ez már nem lesz így. <3 Tarts ki minden áron, és probálj célokat kitűzni magad elé, esetleg keress új hobbikat, olvass könyvet vagy bármi ami érdekel és motivál. És mindig mondd azt magadnak,hogy " Még nem adom fel, mert képes vagyok rá, hiszen minden ember képes rá és ők nem különbek nálam." Egyedül az éneklés az amihez tehetség kell, a többi mind gyakorlás kérdése, és kitartás kérdése. Akármit tűzöl ki magad elé, el tudod érni.
2020. máj. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%

Én 25 éven át jártam pszichiáterekhez, összesen 15-tel volt dolgom, a pszichológus meg csak a filmekből is ismert rizsát nyomta le. (A szakpszichológus viszont más, az nem csak rizsázik.)

Valaki azt írta hogy bízz benne, mert azért választotta ezt a hivatást hogy segítsen. Hát, az én tapasztalatom ezzel merőben ellentétes.

Én találtam meg a most már hivatalos diagnózisaimat is, főleg az Interneten tanulmányozva a szakmai cikkeket (nem f*szbookon!), és a megfelelő gyógyszereket és a dózisokat is én állapítottam meg. Most már jól vagyok.

Tényleg ne add fel, de hozzátenném, hogy főleg amikor a pszichiáter vagy pszichológus kedvesen mosolyogva (valójában lekezelően) magyarázza hogy ilyen géneket örököltél és ezen nem lehet változtatni - szóval főleg ilyenkor fontos emlékeztetned magad, hogy ne add fel!

Én több évnyi ugyanahhoz a pszichiáterhez járás után próbálkoztam először öngyilkossággal, és utána 10 év alatt még 3-4-szer, de mindig elbénáztam meg gyáva voltam (legalábbis az érfelvágáshoz). Legutóbb már más módszereken gondolkoztam - és tervezgettem, sőt próbálkoztam is.

Megszületett a megoldás, és minden rendben van most már - ezért gondoltam hogy megosztom a tapasztalataim.

2020. máj. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és tanácsokat!

Lennének céljaim de mind olyan elérhetetlennek tűnik és energiám sincs hozzá hogy tegyek értük. Jobb napjaimon van de utána mindig vissza zuhanok ebbe az állapotba. De azért próbálkozom :(

20 éves vagyok amúgy szóval annyira már nem fiatal.

2020. máj. 23. 10:08
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
Én is 20 éves vagyok, és szerintem ez még fiatal nagyon is, még 40 évesen is fiatal az ember és bármit megtehet amit csak szeretne. Bárcsak átadhatnék neked abból amit én látok a világból, annyi sok mindent lehetne még csinálnom amire eddig nem volt időm és neked is. Utazni, új helyeket látni külföldön, tengert, hegyeket, de még idehaza is sok különleges táj van. Rengeteg könyv ami rád vár, csodás emberek akik miatt úgy érzed szerencsés vagy hogy ismered őket, barátok várhatnak rád. Semmiképp ne add fel a küzdelmet, túl sok dolog van még amit nem láttál, nem tapasztaltál. Amugy beszerezhetnél egy kutyust ha még nincs, az nagyon hálás teremtés és biztosan jobban éreznéd magad tőle, sokszor egy kutya jobban érthet mint egy ember, és feltételek nélkül szeret. Kitartást kívánok és sok sikert!
2020. máj. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Segíthet, de az bizonyos, hogy mindenképp célszerű lenne a magánéletben (értsd: mindennapokban) is beszélned erről. Ki lehet jönni belőle; nem könnyű, de ha van benned alázat és elköteleződés a gyógyulás irányába, akkor hosszú időt vesz igénybe, de sikerülhet!
2020. máj. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!