Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezdek szociopata lenni?

Kezdek szociopata lenni?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom televolt traumával, mindig is egy jószívű ember voltam idáig, szociális szorongásom is van a sok hülyeség végett ami történt velem. Most vagyok 16 éves, és úgy érzem valami baj van velem, úgy érzem az egész világ ellenem van, az érzelmeim csak gátak, szorongásom megnehezíti az életemet, mindig csak kihasználnak és kiröhögnek. De elegem lett ebből, már senkinek nem segítek, amikor valakit megbántok, akkor mindig indokot találok arra hogy miért kellett azt tenni, amikor kimegyek az utcára mindig előjön a szorongásom, és amikor eszembe juttatom hogy miken mentem keresztül, akkor rögtön elmúlik az egész, néha nagyon mérges leszek. Már nem akarok hallgatni a szívemre, hanem csak a józan eszemre, amikor úgy érzem támadnak engem érzelmileg, mindig nagyon ideges leszek, úgy érzem már nincs mit vesztenem. Sokszor elképzelem azt hogy megölöm azokat az embereket akik rosszat tettek velem és gyakorlatilag elkúrták az életemet. Nem bízok meg senkibe, nem akarok senkit sem szeretni, mert elfognak árulni, már nem érdekelnek az emberi kapcsolatok, olyan ez mintha lenne az alapszemélyiségem ami egy kedves ember lenne, de mindig átváltom erre az énemre, mert úgy érzem ha ezt nem tenném meg akkor nekem vége, vagy ők vagy én, ez a felfogásom, és nem akarok megváltozni, úgy érzem ebben az állapotban nem érhet fájdalom, árúlás, és nem is akarok megváltozni.Ez azt jelenti hogy szociopata lettem?

2020. máj. 24. 00:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szociopata vagy, csak lelki sérült.
2020. máj. 24. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
Csak szeretnél az lenni max. Simán csak tini vagy, de ez majd elmúlik. Ha megéred persze.
2020. máj. 24. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Fhúú nem igaz hogy senki nem tud normális választ adni, látszik kár volt kiírnom a koromat, mindenki jön ezzel a ,,tini vagy,, dumával annyira idegesítő. Miért, talán egy ,,tini,,nek nem lehetnek bajai?. És annyira idegesítő hogy ,,Ha megéred persze,, duma, mintha ez valami rohadt nagy általánosítás lenne hogy a tinik mint kamu depressziósok akik vagdossák magukat és öngyilkosak akarnak lenni. Elárulom, egyszer nem vágtam meg magamat, egyszer se nem játszom a műdepresszíót, nem az a fajta vagyok. Nekem az a gondolat menetem hogyha valaki bánt és mondjuk azt mondja ,,öljem meg magam,, akkor annak elkenem a száját, tehát nem magamat fogom bántani hanem azt a személyt, miért akarnék kárt tenni magamba? Úgyhogy elég az általánosításból hogy minden tini kis hülyegyerek aki nem tapasztalt még semmit az életben és nem lehet igaza. Egyébként igen, szociopata akarok lenni mivel ezt látom az egyetlen megoldásnak, ez egy védekezés, amikor már nem tudsz mit tenni mert folyamatosan a szart kapod az élettől.
2020. máj. 24. 11:12
 4/8 anonim ***** válasza:

Dehogy, nem vagy az! Egyetértek az első válaszolóval. Egy szociopata például nem mentegeti magát önmaga előtt, hogy "miért is kell megbántanom" XY-t. Ezen kívül dühös vagy és frusztrált, és amiatt vannak agresszív fantáziáid. (Több embernek van, mind gondolnád! A látszólag legcukibb lánykáknak is például...) Rengeteg rossz tapasztalatod van emberekkel, amiatt vagy gyanakvó, és amiatt van ez az önvédő mechanizmusod, hogy inkább függetleníted magad az érzelmeidtől, már másképp nem bírnád ki a további fájdalmakat. És természetesen szeretnél ebben nagyon jó lenni, hogy minél jobban meg tudd magad védeni az érzelmektől, innen jön az a gondolat is, hogy bárcsak szociopata lennél és még "erőlködni" se kelljen hozzá, csak jöjjön zsigerből, meg ne tudjon benned véletlenül kikapcsolni ez a "funkció", hanem egy stabil állapottá váljon.

(A második válaszoló meg egy bunkó, egyébként sehol máshol máshol nem számít ekkora "bűnnek", ha valaki tini, csak itt a gyakorin, szóval az ilyenekkel ne foglalkozz, kérdező!)

2020. máj. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4-es, nem mindig mentegetem magam, csak néha amikor szembe kerülök azzal a személlyel mondok neki valamit, hogy úgy látszódjon lett okom megbántanom. Egyébként a szociopaták is így kezdik nem? Nem hadják hogy az érzelmek befolyásolják a döntéseiket. Egyébként empátia hiányos is vagyok csak azt nem írtam ki. Igazából arra a döntésre jutottam hogy ha hagyom akkor elfognak nyomni azaz ,,egyél vagy téged esznek meg,, . És a szociopaták is így jönnek létre, és nem akarnak ebből az állapotból kigyógyulni, mint ahogy én se. Ezek szerint mégis van valami baj velem, amit én igazából nem is tartok bajnak.
2020. máj. 25. 21:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, amire te gondolsz, az nem "szociopataság", egyszerűen szeretnéd megvédeni magad másoktól is, a saját érzelmeidtől is, azaz kemény lenni és kemény is maradni. Most is ilyesmi vagy, csak szeretnél ebben még jobb és még eredményesebb lenni. Lelkileg erős, asszertív lenni, szeretnéd tudni kifejezni a frusztációdat, és tudatni másokkal, csak lehet, hogy ebben még nem vagy annyira pro, ezért tévutakra jutsz. Például olyanokon csattan, akiknek semmi közük az alap problémához, csak épp kéznél vannak, stb.

Ez nem azt jelenti, hogy neked betegnek, személyiségzavarosnak kellene lenned, épp ellenkezőleg... Egyik oldal, hogy igen, van pszichésen bajod, a másik oldal, hogy te egy hatékony védelmi és megküzdési stratégiát szeretnél rá kialakítani. Nem egy betegséget.

Egyébként sok ember, legfőképp sok férfi éli így az életét és kezeli ilyen vagy hasonló módon az érzelmeit. Ez az "egyél vagy téged esznek meg"-dolog gyakorlatilag a valóság, nem holmi beteges tévképzet. Sajnos. Az élet sok területére igaz.

2020. máj. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"Egyébként a szociopaták is így kezdik nem? Nem hadják hogy az érzelmek befolyásolják a döntéseiket." Nem. Nem nem hagyják, hanem már nem igazán van nekik. Nagy a különbség. Ezt nem lehet erőltetni. Amiről te beszélsz az az amit előttem írtak, hogy védekezni akarsz a csalódások ellen. De ettől nem leszel szociopata. Ne is akarj az lenni, mert egy élet van előtted és ezzel csak megnehezíted a dolgodat. Óvatosnak lenni és céltudatos ak lenni egy másik dolog. Ha elvégzed a sulit elkezdhetsz dolgozni és elköltözhetsz abból a környezetből ahol ezek a rossz dolgok érték.
2020. máj. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A szociopata éppen, hogy nem szorong, mert nem tud, és nem is ilyen önreflektív, mint te. Egy szociopata érzéketlen, te pedig éppen, hogy érzékeny vagy, hiszen az írásod erős érzelmekről árulkodik.
2020. máj. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!