Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depresszió kezelésére...

A depresszió kezelésére kapott gyógyszer hatásai?

Figyelt kérdés

Készülök orvoshoz menni, szerintem brutál súlyos, sok éve fennálló depresszióval. Ha jól sejtem esetemben egy kis beszélgetés terápia már nem segít. Mire számíthatok, ha gyógyszert írnak fel? Mik a hatásai? A mellékhatások nem nagyon érdekelnek, csak hogy a gyógyszer

normál működéssel hogyan fogja befolyásolni a mindennapjaim.

Értem ezalatt, hogy mennyire leszek fáradt, jókedvű, rosszkedvű, ideges vagy nyugodt? Vezetni tudok-e majd vagy annyira hatással lesz rám, hogy nem?

Köszönöm az infókat előre is.



2020. máj. 25. 03:46
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
valamennyi fáradtság jelentkezni fog biztosan de majd megszokod aztán fel sem fog tűnni
2020. máj. 25. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az nagyban függ attól hogy milyen gyógyszert írnak majd fel.

A kezdeti két hétben az antidepresszánsok jellemzően felerősítik az alaptüneteket. Tehát, kezdetben súlyosabbak lehetnek mint eddig.

Ezért szoktak az elején nyugtatókat is kiírni mellé, ezeket később orvosi felügyelettel el lehet hagyni.

Nekem lassú idő volt amíg hatott a gyógyszer, elsősorban a hangulatomra/közérzetemre hatott. Sokkal nyugodtabb lettem tőle, oldotta a feszültséget és a szorongást.

Elmúltak tőle az addigi pánikrohamaim, és öngyilkossági gondolataim.

Illetve csak két mellékhatást tapasztaltam, a falásrohamokat és a szédülést.

Amikor egyszerre szedtem a nyugtatót az antidepresszánssal akkor már több mellékhatás volt, de nem kellett sokáig szednem. Akkor tapasztaltam memóriazavarokat, feledékenység, lassabban fogott az agyam mint addig, stb.

De a tapasztalt hatások gyógyszer és személyfüggők. Dokitól nyugodtan kérdezősködhetsz a gyógyszerrel kapcsolatban, biztosan segíteni fog.

2020. máj. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Persze tudom hogy az orvos majd mindent elmond, csak mielőtt belevágok gondoltam megkérdezem hátha van valakinek tapasztalata. Eléggé félek, tényleg nagyon rossz állapotban vagyok, de azt semmi esetre se akarom, hogy például befektessen... Egyszer voltam látogatóban pszichiátriai bennfekvőben... Nincs az a pénz, amiért magamtól befeküdnék.

Nekem öngyilkos gondolataim nincsenek, illetve semmi komoly, viszont a halált vágyom... És ebből elegem van. Ez nem élet.

2020. máj. 25. 07:20
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Az egyik rokonom súlyos depresszió miatt kapott most gyógyszert, az első héten nagyon felerősítette a depresszió tüneteit -ahogy azt fentebb írták. Most jól van, csak túl kell esni az elején.
2020. máj. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gyógyszerfüggő. Általában többet is kipróbálnak mire egy beválik. Nekem a 3. lett jó.

Vezetek,dolgozok,gyereket nevelek.

Van hogy többet ásítozom és álmosabb leszek,de normális életet élek vele.Igaz ehhez kellett hogy megtaláljuk a dokival a nekem valót.

2020. máj. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egy ismerősöm tegnap kötötte fel magát. Évek óta gyógyszert szedett depresszióra. Úgy látszik nincs sok értelme.
2020. máj. 28. 21:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!