Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire befolyásolja(akar...

Mennyire befolyásolja(akar tudat alatt is)a felnőtt életet, ha gyerekkorban csúfoltak? Mit kezdjek a bennem maradt dühvel?

Figyelt kérdés
Olyan 11 éves koromban kezdődhetett, mikor pár addigi “barátom” ellenem fordult es elkezdtek anorexiasnak hívni, mert vékony voltam. Igazából, mar nem emlékszem a teljes sztorira, arra sem, hogy pontosan meddig tartott(emiatt haragszom is magamra, bar úgy vettem észre, hogy az elmém sokszor inkább direkt kizárja a rossz dolgokat, minthogy emlékezzen ra), inkább csak jelenetek vannak meg, amikor csúfoltak, nem emlékszem, hogy a családom, hogy tudta meg es azt sem, hogy a tanárok. Illetve arra sem, hogy konkrétan hogy lett vége es mikor. Es bármennyire próbálom erőltetni, arra sem emlékszem, hogy konkrétan hogy éreztem magam emiatt, talán egy párszor próbálhattam visszavágni, de egyedül voltam, szóval nyilván nem nagyon tudtam mit tenni ellene. Utána nagyjából kibekultem velük, bar arra sem emlékszem, hogy hogyan es mikor. Ennek mar 14 eve, most 25 vagyok. Sajnos som mentális gonddal küszködő felnőtt lett belőlem, ebben van sok öröklött gond is, de szociális fóbiám is van es elkezdtem azon gondolkodni, hogy vajon mennyire játszhat közre a gyerekkori csúfolas. Nagyjából egy fel évvel ezelőtt elkezdtek felerősödni a duhrohamaim es mindenkit, aki valaha ártott nekem legszívesebben megölnek. Bar meg nem diagnosztizáltak, de szinte biztos, hogy borderline is nárcisztikus személyiségzavarom van. Egy par hónapja szinte minden nap eszembe jut az a par rohadék es idegesít, hogy nem tudtam tenni ellenük semmit, csak azon gomdolkodom, hogy hogyan bosszulhatnam meg, pedig nyilván most mar sehogy... az összes nagyon ronda egyébként es kövérek is, egyszerűen képtelen vagyok elviselni a gondolatot, hogy hogy volt bátorságuk engem szidni es miért pont velem történt ez. Az a tervem, hogy az egyikre rairok es megmondom neki, hogy egy mocskos féregnek gondolom es meg is fenyegetem, tudom, hogy nincs értelme, de akkora bennem a feszültség es a düh, hogy valamivel muszáj levezetnem...
2020. jún. 2. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Igen, megváltoztatja az embert, és a felnőtt életére is kihat a gyerekkori csúfolódás.

Egyet tehetsz: el KELL engedned az összes fájdalmat, sérelmet, mert megbetegít, ahogy te is érzékeled.

A feszültségedet pedig sporttal vezesd le, vagy valami képzőművészeti-kreatív munkával: szobrászat, festészet, írás stb. Nem baj az sem, ha amit alkotsz, az elsőre nem egy Michelangelo, vagy mondjuk Van Gogh, az alkotás a lényeg, és hogy eltereld a figyelmedet. Ha írsz, akár meg teheted azt is, hogy leírod, ami sérelem ért, majd megsemmisíted, de egyben el is engeded az egész dolgot.

Az, hogy most fenyegetsz meg valakit, annak semmi értelme. Mint írtad, ők is rondák, és kövérek, tehát már egyfajta Karma utolérte őket. TE ne légy olyan, mint ők. Bocsáss meg, így belőled is eltűnik a feszültség.

Tudom miről beszélek, a közösségekben mindig csak az outsider szerepe jutott.

2020. jún. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos pontosan azt gondolom en is, hogy amiatt is lettem ilyen keserű es amiatt vannak dühkezelési problamaim, mert ez történt velem, de emiatt csak meg jobban utálom őket. Egyébként nekem a kulsommel mar nincs gond, gyerekként túl vékony voltam, de mar kinottem, ők viszont egyre rondabbak mindannyian, ezért is vagyok keptelen meg mindig elfogadi, hogy hogy mertek ilyet tenni pont azok, akik így néznek ki... képtelen vagyok lemondani a bosszú gondolatáról, pedig sajnos nincs olyan hatalmam, hogy bármit tudjak tenni ellenük.
2020. jún. 2. 22:09
 3/8 anonim válasza:
100%

Velem is ugyanezt történt, csak én kövér voltam.

Persze, hiszen gyerekkorban a még fejlődő elme, akaratlanul is elhisz mindent. Amilyen környezetben nő fel egy ember, az igenis nagyban befolyásolja a személyiségét. Az jó, hogy felismerted a problémát, és szerintem ne félj elmenni pszichológushoz. Ezt most úgy mondom, hogy én most vagyok 16 éves és engem is végigkísért a csúfolódás. De ugyanmár... Egy életünk van. 7 milliárd KÜLÖNBÖZŐ ember van a földön. Ha ennyire anorexiásnak tartanak akkor tudod mit? Menny el modelkedni!:) Minden ember ugyanúgy gyönyörű, ahogy megszülettünk élnünk kell és nem a kritikákkal foglalkozni, amíg sosem szűnnek meg.:)

2020. jún. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
3-as vagyok. Még annyit akarok mkndani
2020. jún. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
75%
Újra 3-as vagyok:D szóval tényleg, az élet egy kincs, és meg fogod bánni, hogyha ilyenekkel foglalkozol. Segítséget kérni meg sosem ciki. :) Sok sikert
2020. jún. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A feszültséget vezesd le művészetben, ha olyan beállítottságú vagy. Én ha sírok (ami gyakran van) mindig rajzolok vagy festek, de akkor is ha dühös vagyok. De van hogy verseket írok, vagy a darkfantasy regényemet. Egyébként pedig töményen zenét hallgatok (emo/metal/rock/goth/akusztikus feldolgozások). Néha énekelek (minden nap kb minden órában) ilyenkor kiordítom a fájdalmat, annak ellenére, hogy a hangom egy haldokló macska és egy torokfájós holló keverékére hasonlít :D.
2020. jún. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg a YouTube-on az "Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez" című sorozatot, találsz benne megoldást.
2020. jún. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nezd meg a mami cimu filmet. Azt ne csinald. Barmi mast igen.
2020. jún. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!