Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Krónikus alvászavar 17 evesen?...

Krónikus alvászavar 17 evesen? Mi lehet a kiút?

Figyelt kérdés

Már évek óta (kb 3) küzdök az elalvással es eleinte még 1 óra alatt el tudtam aludni, de mostanában már a 2 óra is kevés. Ha elalszok nagy nehezen, akkor is fel szoktam ébredni hajnalban legalább 1x, de van, hogy 2-3x is és amikor reggel felébredek borzasztóan, elmondhatatlanul fáradtan, kedvtelenül kelek minden egyes nap, és már évek óta nem kívánok mást csak, hogy egyszer végre kialudhassam magam. Ez minden napi tevékenységemben visszahúz, de leginkább a sportban látom kárát, mivel versenyúszó vagyok. Minden nap iszonyatosan motiválatlanul megyek edzésre és utána is borzasztóan elfáradok, de így sem birok elaludni. Ha van időm rá, akkor a mindennapi edzés előtt rászánok egy órát az alvásra es ez eleinte ment is, de mostmár délután sem birom álomra hajtani a fejem. Mivel nem megy az alvás, először ideges leszek, aztán meg már azért sem megy mivel felcseszem rajta az agyamat, ez egy láncreakció. Minden nap szedek magnéziumot, szóval nem annak kéne kilógnia a sorból. Altatókat, nyugtatókat nem preferálom, mivel az addiktív hatóanyagai miatt rá lehet szokni, és csak egy ideiglenes megoldás, én viszont hosszútávon, mindenféle "segítség" nélkül, önmagamtól szeretnék könnyen, pihentetően aludni.

17F



2020. jún. 7. 01:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Meditáció, lazulás segíthetne neked. Nincs sportpszichológus az egyesületben?
2020. jún. 7. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ismerős a helyzet. Leginkább az ördögi körben volt részem, hogy az elalvástól való idegességtől méginkább nem tudtam elaludni. Ez igen bosszantó tud lenni. Nem tudom, nálad mi lehet a kiváltó ok, de én akkoriban nagyon stresszes időszakot éltem. Ez az alváshiány az egész napomra kihatott. Megkönnyebbülést egy relaxációs tanfolyam hozott, bár így visszagondolva magamtól is sikerült volna. Amit tanácsolhatok, hogy próbálj ne az alváson gondolkodni, mikor nyugovóra térnél. Tudom, könnyű mondani. Tereld el a figyelmet, aludj zenére, tévére, fénnyel, akármivel. Hidd el, a szervezeted végül beadja a derekát, és el fogsz aludni magadtól. Ha későn, hát későn. Viszont ha ezt így végiggondolod, hogy valójában ennyi az egész, talán kicsit megnyugszik az agyad, és egyre könnyebben fog menni ez az egész. Plusz tipp, utánanézhetsz, hogyan kell meditálni, relaxálni. Ez is sokat segíthet. Végső esetben pedig pszichológus. Nem szégyen, csak jobb ember leszel tőle!



Kitartást! :)

2020. jún. 7. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. Comment-nek:

Nincs, a tao pénzt a vizilabdások kapják, nekünk nem lenne pénzünk ilyesmire.

2020. jún. 7. 01:51
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor keress relax zenét vagy kapcsolj rádiót, esetleg olvass valami blőd könyvet (P.Howard bármi például), és engedd el a dolgot. Ne akarj egy pillanat alatt változtatni, apró siker is siker. Kávét és energiaitalt teljesen száműzd a napjaidból, ezeknek este is van hatása, hiába reggel iszod.
2020. jún. 7. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Általában, az álmosság ciklikusan tör az emberre. Az első 20-21 óra felé, a második 00-01 óra felé, a következő pedig 03-04 óra felé van. Ha bármelyik holtponton túl lendülsz, nem leszel képes aludni.

A legpihentetőbb alvás éjfél előtt jelentkezik, mivel ekkor termelődik az alvást segítő hormon, a Melatonin.

(Mellesleg lehet kapni például a Drogerie Markt-ban tablettás kiszerelésben. Mivel amúgy is termeli a szervezet, nem olyan, mint a többi altató, alkalmanként szedve, teljesen jó. Nincs mellékhatása, és nem okoz függőséget.)

Arra törekedj, hogy próbálj meg elaludni még éjfél előtt. A legjobb, ha 20h-ra sikerül. Előtte pedig relaxálj, meditálj, (akár halk zene mellett) és ne gondolj semmi rosszra, mert az csak negatív spirálba ránt lefelé. Ha éjfél előtt sikerül elaludnod, kipihentebb leszel.

Mikor lefekszel, feküdj kényelmesen. Aztán lassan az arcodtól lefelé haladva lazítsd el az izmaid. Nem is gondolná az ember, de még az arcizmai is hihetetlen feszes "grimaszban" képesek lenni. Magadban mondd végig, hogy épp melyik testrészed lazítod el. Ez épp annyira le tud foglalni, hogy mire a lábadhoz érsz, talán sikerül is ellazulva, elaludnod.

Nagyon fontos: az elmédet ki kell üríteni, ne rágódj semmin, mert az csak akadályoz.

2020. jún. 7. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!