Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiater ( akinel kell...

Pszichiater ( akinel kell beutalot kernem pszichologushoz) nem ir fel rogton minden esetben gyogyszert igaz? Es kozos megbeszelessel donthetunk beszelgetos mas terapia mellett is?!

Figyelt kérdés
2020. jún. 10. 09:06
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat :)
2020. jún. 10. 12:10
 12/18 anonim ***** válasza:
53%

Én úgy tapasztaltam, hogy csak akkor küldenek tovább pszichológushoz, ha beleegyezel a gyógyszerekbe. Ennek ellenére a tied lehet, hogy másmilyen lesz, szóval felesleges ezen aggódni, majd kiderül. Volt olyan ismerősöm, aki inkább azt hazudta, hogy szedi a gyógyszert, hogy legyen esélye a pszichológusra, és pár hónappal később jobban is lett.

Ha van pénzed, a magán pszichológus éri meg, őt tényleg érdekli, hogy mi van veled.

2020. jún. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Mindenki mast mond/ ir :/ mondtak ha nem akarom akkor nem kell bogyo es mas mod is letezik, nekem csak a beutalo kell a pszichologushoz
2020. jún. 10. 12:51
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

mindenki mást ír, mert mindenkinél más.

általában gyógyszert ír fel, mivel rövid idő alatt nem tud mást csinálni, de ha te elmondod, hogy nem szeretnél gyógyszereket csak egy pszichológussal konzultálni, lehet meg fogja adni, de ha csak gyógyszerek mellett adja oda a pszichológus elérhetőségét akkor próbálkozz szociális szolgálatnál, nálunk ott is van pszichológus, lehet nálatok is.

2020. jún. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Nalunk van 3-4 pszichologus es azokhoz csak a pszichiateren keresztul lehet elmenni, ebbol kiindulva szerintem nem csak gyogyszer mellett adna beutalot
2020. jún. 10. 15:20
 16/18 anonim válasza:
Minden pszichiáter és pszichológus máshogy dolgozik. Amikor először mentem a pszichiáterhez, alaposan átnézte a leleteimet, közben beszélgettünk és amikor kiderült, hogy rettegek a gyógyszerektől (jobban mondva a lehetséges mellékhatásaiktól), azt mondta, próbáljuk meg gyógyszer nélkül. Én közben magán úton jelentkeztem pszichológushoz, aki sokat segített a dolgok lelki vonatkozásában, de végül szükségem volt/van gyógyszerre is a testi tünetek miatt. De alapból nem akart rám erőszakolni semmilyen bogyót, szóval szerintem személyfüggő.
2020. jún. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nekem nincs semmilyen testi tunetem, lelkemmel vannak gondok meg a gondolkodasommal neha😀 beszelgetni szeretnek inkabb csak
2020. jún. 11. 01:38
 18/18 A kérdező kommentje:
Meg egy kerdes, kb mennyi ideig tart altalaban egy ilyen? Max 1 ora?
2020. jún. 14. 03:30
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!