Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség! Mit tegyek ha...

Segítség! Mit tegyek ha betegesen rettegek tőlük??

Figyelt kérdés

Arachnofóbiám van, vagyis iszonyodok a pókoktól. Szinte mindig is féltem tőlük. De most annyira előjött,hogy ha csak képen látok egyet, eldobom messzire a telómat,percekig ráz a hideg és rámtör a sírás.

Ha élőben találkozok eggyel...úristen azt le sem tudom írni:D szó szerint pánik rohamom lesz,ha meg rám mászna hát abba belehalnék:D

Nemrég az egyik barátom küldött egy képet,amin rengeteg pók lógott így pókhálókban, azzal a felirattal hogy:ha a legjobb barátod élete múlna rajta,átmennél e itt. Hát sajnos őszintén el kellett gondolkodnom rajta,szerintem képtelen lennék rá.

Már ha csak rájuk gondolok is rámtör a pánik,sokszor ilyen rémálmaim is vannak.

Persze tudom hogy elég gyakori dolog,de szerintem ez már nálam nagyon durva.

Mit tehetnék?



2020. jún. 11. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Én is irtóztam tőlük (sok rossz élmény, le se merem írni mert lehet pánikrohamot kapnál), mióta kevesebb van ez a félelmem alábbhagyott. Már annyira haladó szinten vagyok, hogy meghagyok egy kisebb pókot a sarokban mert tök jó bioháló a szúnyogok ellen. 😂 Porszívóval meg bármikor ki tudom nyírni ha megunom a tanyáját.

Viszont a poloskától sírógörcsöt tudok kapni, amióta invázió volt nagyon rosszul viselem őket. Nem tudom, mit tegyél, de jó volt leírni hogy nem vagy egyedül.

2020. jún. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!:D

16 éves lány vagyok

2020. jún. 11. 12:28
 3/7 anonim ***** válasza:
én is nagyon félek tőlük, pl most a discovery reklámjában mutatnak egy nagy feketeözvegyet minden előzmény nélkül pszichológus tud segíteni ezen
2020. jún. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi!!

De ha elmegyek ezzel pszichológushoz,nem fog kiröhögni?😂

2020. jún. 12. 09:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nem fog kiröhögni a pszichológus, de azt tudnod kell, hogy az ilyen fóbiákat úgy kezelik, hogy szép lassan hozzászoktatnak a pókhoz. Először csak képeket nézel majd, meg elképzeled, hogy ott vagy egy szobába velük, stb, stb, míg végül már tényleg szembe kell nézned egy pókkal. És tényleg csak ez segít. A fiam is félt tőlük, de már meg meri fogni a kaszáspókot.
2020. jún. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Fuuuuj!!! Még az is kiakasztott,hogy elolvastam:D

Köszi a választ! A fiad hány éves?

2020. jún. 12. 15:05
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb 7-8 éves volt, amikor nagyon rettegett, nagyon sokat beszélgettünk róla, neveket adtunk a plafonon lévő pókoknak, meg viccelődtünk, hogy milyen az élete. Nem vittem pszichológushoz, hanem magam oldottam ezt meg, fokozatosan közelítve a pókhoz. Bevált, de nyilván ha nem ment volna, akkor szakszerű segítséget kérek. A kezelés a fentebb leírtak szerint történik, illetve van még az ingerelárasztásos módszer, abból kimarad a fokozatosság, azonnal a mélyvízbe dobnak és meg kell várni, amíg a szorongás kioltódik magától. Elméletileg az a jó, ha szándékosan teszed ki magad a félelmednek, és benne maradsz a szorongásban. Nem szabad elkerülni, azzal csak erősíted a félelmet. Nagyon rossz, de ki kell bírni, ez az ára.
2020. jún. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!