Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem működik a memóriám?

Miért nem működik a memóriám?

Figyelt kérdés
Már jó ideje azt veszem észre, hogy nem működik a memóriám, alig jegyzek meg valamit, és beszélgetés közben is van, amit megkérdezek 3szor, mert elfelejtem, hogy már megkérdeztem. Nagyon stresszes életmódot folytattam(gimi, egyetem,mellette munka)kb. 8 évig, nem is aludtam mindig, annyit amennyit kellett volna( kb 5 óra).Nehezen találom a szavakat. Közben átestem egy depresszión is. Fél éve vegetáriánus lettem, gondolkodtam rajta, hogy esetleg ez is lehet-e az oka, lehet nem pótolom rendesen a megfelelő tápanyagokat? Emiatt lehet? Bár már azelőtt is tapasztaltam ezt. Valami tanács? Mit kellene tegyek, hogy visszatérjen a memóriám? 23/L

2020. jún. 16. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyi ideje hagytál fel a túlhajszolt életmóddal? Azóta pihensz rendesen?
2020. jún. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Február óta, azóta alszok és eszek rendesen.
2020. jún. 16. 13:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálam olyan is előfordul hogy elindulok enni és amíg kezet mosok elfelejtem hogy enni akartam, meg hasonlók. Szerintem koncentráció hiánya van, mert ahogy magamon megfigyelem sokszor elbambulok, vagy el próbálok bambulni
2020. jún. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tudom, nem fogod elhinni, de az állati zsiradékokra szüksége van a szervezetednek. Az agya 705-át víz alkotja. De nem csapvíz, hanem ún. anyagcserevíz. Ezt pedig csak a zsír hidrogénjének oxidálásával tudja pótolni a tested.

Huszonévig voltam vegetárius étrenden, ebből 8 évig vegán voltam. Az elmúlt 60 évben szinte minden bűnt elkövettem a testem ellen, volt tehát alkalmam a gyakorlatban is megfigyelni, amit elméletben tanultam (vagyis inkább összecsipegettem) a működéséről.

2020. jún. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*Az agy 70%-át
2020. jún. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A depresszió szintén a elborult bélflóra eredménye. Ha kipusztul beleidből a Dialister, és /vagy a Coprochoccus faj, az depressziót okoz. Ezek a fajok állítják elő ugyanis a Dopamin 50 és a Szerotonin 90%-át. Ez a két boldogsághormon akadályozza az egészséges ember depresszív tüneteit.
2020. jún. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*felborult
2020. jún. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!