Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem, nem bírom tovább a...

Úgy érzem, nem bírom tovább a terhelést. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, amit lehet elrontottam. Nem diplomáztam le, elcsúsztam a nyelvtanulással, leköröznek a 20 évesek. Nem vagyok szociális ember, elhíztam, nem tudom fizetni a diákhitelemet, a telefonomat, megbüntetett a NAV. A szüleim elhagytam még bölcsődés koromban, a testvérem enyhén értelmi fogyatékos, a nagyszüleink neveltek fel minket, elég nagy szegényégben. Olvastam önsegítő könyveket, de nem tudom hogyan álljak talpra. Azt sem tudom milyen az, még soha életemben nem volt jó időszaka az életemnek. Nem tudom mit tegyek. Éjszakánként már aludni sem tudok, állandóan ezek zakatolnak a fejemben, lever a víz.


35/nő



2020. jún. 23. 23:12
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
A helyzet az, hogy még nem késtél el semmivel. A legfontosabb, hogy tudd: igenis értékes vagy! Az iskolát, a nyelvet bármikor pótolhatod. A szüleiddel is (persze, ha ők is akarják) ki lehet alakítani egy normális kapcsolatot. Egyszerre próbálj meg egy problémára koncentrálni, és ne várd el magadtól, hogy egyik pillanatról a másikra minden hiper-szuper lesz. Ne hasonlítsd magad másokhoz, lehet, hogy előrébb tartanak, de valószínűleg nem is ugyanonnan indultatok. Fel a fejjel! A felhők fölött mindig süt a nap :)
2020. jún. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia,

Erre a kérdésre igen hasznos válaszok vannak, valamelyik biztosan segíthet ha van egy pár perced elolvasni őket:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


Szép áldott, vidám napot!

2020. jún. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszolók. Egyre rosszabbul vagyok, már iszonyúan kalapál a szívem. Úgy érzem mindent elrontottam az életemben.
2020. jún. 25. 14:00
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is sok önsegítő könyvet olvastam, de a legtöbbje nem ér semmit. Amit mégis ajánlanék a témában az Jordan Petersontól a 12 szabály az élethez. Nem tudom sajnos, hogy sikerült a magyar fordítás, de a tartalom remek. Nekem ez segített kimászni a gödörből életem legsötétebb időszakában.
2020. jún. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jordan Peterson teljesen hiteltelen:


[link]


Olvastam a könyvet egyébként.


Köszi azért.

2020. jún. 26. 19:17
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Igen, ismerem a történetet, egy nehéz élethelyzetben (rákos volt a felesége) túlvállalta magát kihívásokkal és rossz döntéseket hozott. Véleményem szerint ez nem érvényteleníti a mondanivalóját, főleg a problémákkal küszködő átlagemberre nézve nem, aki ekkora terheléssel sosem találkozik élete folyamán. De ha nem, hát nem. Azért sok sikert a helyzetedből való kilábaláshoz!
2020. jún. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Esetleg ha egy bizonyítottan működő dologgal próbálkoznál, ami az elkötelezett, profi segítséggel vezetett önismereti munka (pszichoterápia)? Bár ha diplomás koldusra adott reakciód nem egy egyedi eset, akkor gondolom erre is van valami kifogás, hogy miért nem. ;)
2020. jún. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Köszi, hetes, leszólt félként nem éreztem volna elegánsnak, hogy én hívjam fel a kérdező figyelmét a hozzáállásbeli problémára, de ez így tökéletes.
2020. jún. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem volt időm hosszabban kifejteni, de olvastam a könyvet (erre céloztam is) és nekem nem adott olyan muníciót, ami megkönnyítette volna a helyzetemet vagy elindított volna. Előveszem újra és igyekszem más szemmel nézni rá. 8-as, én nem leszóltam a válaszolót, amit írtam az a szerzőre vonatkozott. Nagy csúsztatás. Ahogy az is, hogy biztosan találok kifogást. Mire alapozod ezt? 1,5 év intenzív pszichoterápia (heti 2 ülés, analitikus irányzat) áll mögöttem, szerintem ez mutatja, hogy elkötelezett vagyok. Ha nincs pénzed bérletet venni, akkor sajnos nem játszik a terápia. Ez nem kifogás, ez a realitás. Mindegy, arra kérlek, hogy ilyen piszkálódó stílussal inkább ne írj semmit. Biztos van, akinek van ereje, kedve ilyen piti kis vitákba belemenni, nekem nincs. Kérlek, ha érdemben nem tudsz hozzászólni, inkább görgess tovább. Elég vacakul vagyok, ne rajtam energiavámpírkodj. Köszi!
2020. jún. 27. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!